AktualnościPierwsze decyzje trenera, czyli w prasie o Jadze

Pierwsze decyzje trenera, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasówce wiodącym tematem są pierwsze decyzje trenera Mamrota. Nowy – stary szkoleniowiec „Żółto-Czerwonych” opowiedział o swoich pierwszych celach i planach.

Kurier Poranny
Pierwsze deklaracje nowego szkoleniowca. – Bardzo mocno już pracujemy, by wzmocnić zespół. Cele, które sobie chcemy wyznaczyć, będą uzależnione też od tego kogo pozyskamy, Priorytetem jest linia obrony, którą trzeba wzmocnić. Wszyscy wiemy, jak ona wyglądała w ostatnim sezonie. Jagiellonia pod względem liczby straconych goli była w czołówce. Nie wiemy, jak będzie wyglądała sprawa z Ivanem Runje. W przyszłym tygodniu przejdzie badania, które zadecydują czy pomoże nam jesienią, czy jednak uraz jest groźniejszy. Oczywiście patrzymy też na inne pozycje wymagające wzmocnień, ale priorytetem jest obrona. Tu musimy stanąć na wysokości zadania – twierdzi Mamrot.

Twardek i Mazur odejdą z Jagi. – To są moje decyzje. Nie było tak, że będąc trenerem innej drużyny nie oglądałem spotkań Jagiellonii. Dobrze wiem, jak Jagiellonia grała i jak prezentowali się poszczególni piłkarze. Za grę dziękujemy Myrosławowi Mazurowi i Krisowi Twardkowi – powiedział na pierwszej konferencji prasowej po powrocie do Jagiellonii trener Ireneusz Mamrot.

Przegląd Sportowy
Bodvarsson wspomina grę w Jagiellonii. – Bödvar Bödvarsson podpisał kontrakt z Jagiellonią w 2018 roku, stając się jednocześnie pierwszym Islandczykiem w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wybór nie był oczywisty z perspektywy zawodnika, który wcześniej grał w piłkę tylko w swoim kraju. – Zawsze dobrze spróbować czegoś nowego i innego. Spośród ofert, które miałem, to właśnie ta z Jagi była najbardziej interesująca – podkreśla Bödvarsson. (…) – Tutejsze jedzenie było dla mnie czymś nowym i niespodziewanym, bardzo mi smakowało – mówi Islandczyk, który przyznaje, że w Białymstoku tęsknił za swoją rodziną i bliskimi, ale na pewno nie za klimatem wyspy.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00