AktualnościCLJ U-17: W niedzielę starcie z Legią

CLJ U-17: W niedzielę starcie z Legią

Już w najbliższą niedzielę (13.06) juniorzy młodsi AP Jagiellonii Białystok rozegrają kolejny mecz w rundzie wiosennej gr. A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żółto-Czerwoni o godz. 16:00 podejmą w ramach 13. kolejki Legię Warszawa.

Białostoczanie przewodzą stawce z dorobkiem 26 punktów zgromadzonych na przestrzeni 12 meczów. Bilans młodych piłkarzy „Dumy Podlasia” w rundzie wiosennej to osiem zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki (43:19). Przewaga podopiecznych Tomasza Bernatowicza nad drugim w tabeli UKS SMS Łódź wynosi cztery „oczka”, ale rywal ma jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania.

Swój poprzedni ligowy mecz piłkarze Jagi rozegrali w poprzednią sobotę. Żółto-Czerwoni rozbili przy Elewatorskiej Stomil Olsztyn 4:0 po golach Szymona Żabiuka, Damiana Wojdakowskiego, Alexa Protaziuka i Jakuba Lewickiego. Jaga zachowała pozycję lidera, a do końca rundy wiosennej zostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę białostoczanie zmierzą się u siebie z Legią, a w ostatniej serii gier zagrają ze Stomilem na wyjeździe.

Słowo jeszcze o najbliższych rywalach Jagiellonii Białystok, czyli zespole Legii Warszawa. Drużyna ze stolicy Polski zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli CLJ U-17 z dorobkiem 20 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, dwóch remisów i czterech porażek (bilans bramkowy 18:24). Strata do lidera, czyli AP Jagiellonii, wynosi sześć „oczek”. W ostatnim spotkaniu ligowym Legia musiała uznać wyższość rywala zza miedzy, przegrywając z MKS Polonią Warszawa aż 0:5.

Początek meczu AP Jagiellonia Białystok 2004 – Legia Warszawa, rozgrywanego w ramach zaległej 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, w niedzielę (13.06) o godzinie 16:00. Transmisję telewizyjną z tego stracia będziecie mogli zobaczyć na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Przypominamy, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

W najbliższą niedzielę ruszymy z cyklem „Akademia pod lupą”, w którym zobaczycie kulisy przygotowań do piłkarskich bojów wszystkich jagiellońskich roczników. Na początek przyjrzeliśmy się codziennej pracy właśnie drużyny AP Jagiellonii Białystok 2004, występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Zachęcamy do obejrzenia premierowego odcinka na kanale JagaTV tuż przed transmisją niedzielnego meczu Żółto-Czerwonych z Legią Warszawa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00