AktualnościCLJ U-18: Przypieczętować utrzymanie

CLJ U-18: Przypieczętować utrzymanie

W sobotę (12.06) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zmierzą się na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze w ramach 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, przedostatniej w sezonie. Żółto-Czerwoni mogą już matematycznie przypieczętować utrzymanie.

Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zajmują aktualnie 7. miejsce w tabeli CLJ U-18 z dorobkiem 39 punktów i bilansem 11 zwycięstw, sześciu remisów i 11 porażek (64:48). W meczu poprzedniej serii gier, czyli spotkaniu zaległej, 24. kolejki, białostoczanie zmierzyli się w delegacji z Pogonią Szczecin. Żółto-Czerwoni przegrali 2:3, a autorami jagiellońskich goli byli Krystian Maciejuk i Krystian Tymendorf.

Obecnie piłkarze ze stolicy województwa podlaskiego mają przewagę sześciu punktów nad czterozespołową strefą spadkową, którą obecnie otwiera drużyna Gwarka Zabrze (33 „oczka”). Do końca sezonu 2020/2021 CLJ U-18 pozostały już tylko dwie kolejki.

Jagiellończycy mierzyli się z zespołem z Zabrza jesienią ubiegłego roku. Wówczas białostoczanie pewnie pokonali Gwarka 3:0 po dwóch golach Radosława Zyśka i trafieniu Korneliusza Krasuskiego.

– Matematycznie utrzymania jeszcze nie mamy i tak też bym do tej sprawy podchodził. Myślimy wyłącznie o następnym spotkaniu, w którym naturalnie chcemy zapunktować. Gdyby to się udało, utrzymanie stałoby się faktem – mówi opiekun zespołu juniorów starszych Jagiellonii Białystok, trener Krzysztof Zalewski.

Słowo jeszcze o piątkowych rywalach Jagiellończyków, czyli zespole Gwarka Zabrze. Drużyna ze Śląska zajmuje aktualnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów i bilansem dziewięciu zwycięstw, sześciu remisów i 13 porażek (bilans bramkowy 39:59). Strata zabrzan do bezpiecznego miejsca wynosi dwa punkty, a do Jagi sześć. Żółto-Czerwoni mają jednak na tę chwilę lepszy bilans bezpośrednich meczów od Gwarka dzięki wygranej 3:0 na Podlasiu i o wiele korzystniejszy bilans bramkowy. Jeśli na koniec sezonu śląska ekipa miałaby przegonić białostoczan w tabeli, musiałaby pokonać w sobotnim starciu podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego różnicą aż czterech goli przy założeniu, że Jaga już żadnych punktów nie zdobędzie.

Mecz Gwarek Zabrze – Jagiellonia Białystok, rozgrywany w ramach 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 odbędzie się w najbliższy sobotę, 12 czerwca. Początek tego starcia o godzinie 12:00. Trzymamy kciuki za udany występ naszych chłopców.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00