AktualnościIII liga: Jadą do lidera

III liga: Jadą do lidera

W piątek (11.06) Jagiellonia II Białystok rozegra przedostatni mecz w sezonie 2020/2021 grupy I III ligi. Żółto-Czerwonych czeka tym razem wyjazdowy bój z liderem – Pogonią Grodzisk Mazowiecki w ramach 34. kolejki.

Jedno jest już pewne. Podopieczni Wojciecha Kobeszki po wtorkowej porażce w Białej Piskiej 2:6 zajmą ostatecznie ósme miejsce w tabeli. Aktualny bilans spotkań Jagiellończyków w trwającej kampanii to 13 zwycięstw, pięć remisów i 15 porażek. Z kolei bilans bramkowy białostoczan to 56 strzelonych i 58 straconych goli. Pamiętajmy jednak, że w grupie mistrzowskiej Żółto-Czerwoni grają niemal wyłącznie młodzieżowcami, a ponadto Żółto-Czerwonych trapią problemy zdrowotne. Z różnych względów trener Wojciech Kobeszko musi łatać dziury debiutantami, a ci potrzebują trochę czasu, zanim okrzepną na poziomie trzeciej ligi.

– Uczymy grać w piłkę naszych chłopców, ale niekiedy płacimy za to wysoką cenę. Doświadczeni zawodnicy w przeciwnych zespołach wykorzystują te błędy bezlitośnie. Trudno jednak w tym przypadku mówić o wyrachowaniu, bo jego u nas po prostu być może, gdy w meczach debiutują kolejni zawodnicy. Wyniki są zdecydowanie za wysokie w stosunku do tego, co dzieje się na boisku, ale my sami te sytuacje prowokujemy – mówił po ostatniej porażce w Białej Piskiej szkoleniowiec rezerw Jagi.

– Lista nieobecnych jest bardzo długa. Często ostatnio zgłaszamy w ostatniej chwili graczy, którzy mogą u nas zagrać. To zawodnicy, którzy nawet do tej pory nie grali na tym poziomie i odbija się to na naszej sferze mentalnej – dodawał.

Ostatnie tygodnie nie były dla Żółto-Czerwonych udane pod względem rezultatów osiąganych na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Ostatnie punkty podopieczni Jagiellończycy wywalczyli 12 maja, a od tego momentu ponieśli pięć kolejnych porażek ligowych.

– Zostały nam dwa spotkania, a po sezonie musimy wyciągnąć wnioski, bo obecnie przerabiamy taką sytuację, że wielu piłkarzy nie może teraz u nas grać, co powoduje, że nasza kadra musi być bardziej zbalansowana i liczna – stwierdził Kobeszko.

Słowo o środowych rywalach Jagiellończyków. Pogoń Grodzisk Mazowiecki to aktualny lider tabeli i najpoważniejszy kandydat do awansu do II ligi. Zawodnicy z województwa mazowieckiego zgromadzili jak dotąd na swoim koncie, dzięki 23 zwycięstwom i dwóm remisom, 71 punktów. Obraz ich dorobku uzupełnia siedem poniesionych porażek. Ich bilans bramkowy to 72 strzelonych i 35 straconych goli. Poprzednim spotkaniem z udziałem zawodników Pogoni był mecz 33. kolejki, w którym piłkarze z Grodziska Mazowieckiego pokonali na wyjeździe Unię Skierniewice 3:0.

Początek meczu Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 33. kolejki gr. I III ligi, w piątek (11.06) o godzinie 17:00. Trzymamy kciuki za udany występ Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00