AktualnościCLJ U-15: Ograli MKS Polonię

CLJ U-15: Ograli MKS Polonię

Rocznik 2006 Jagiellonii Białystok zwyciężył przy Elewatorskiej z MKS Polonią Warszawa 2:1 w ramach 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelili Julian Andruszkiewicz i Jan Faberski. Jaga jest w grze o drugie miejsce w grupie A na finiszu rozgrywek.

Jagiellończycy objęli prowadzenie w 20. minucie za sprawą wspomnianego Andruszkiewicza i wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie padły dwa gole, po jednym dla każdej ze stron. Najpierw do wyrównania w 60. minucie doprowadziły Czarne Koszule, ale zaraz potem rezultat na 2:1 ustalił Jan Faberski. O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy trenera jagiellońskiego rocznika 2006, Przemysława Papiernika:

– Był to solidny mecz w naszym wykonaniu, w perspektywie całej rywalizacji uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się lepiej niż w drugiej. Po przerwie daliśmy się trochę zdominować przeciwnikowi, który wyrównał, ale na szczęście później zdobyliśmy zwycięską bramkę. Po dobrym dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska Iwo Czajkowskiego piłkę głową skierował do bramki Jan Faberski. Biorąc pod uwagę fakt, że jest w naszym zespole kilka urazów, a niektórzy piłkarze pojechali na mecz z drużyną U-18, to należy być zadowolonym – podsumował szkoleniowiec.

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15

Jagiellonia Białystok 2006 – MKS Polonia Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki dla Jagi: Andruszkiewicz 20′, Faberski 69′

Jagiellonia: Piekutowski (60′ Suchocki) – Wasiluk, Ociepski, Koj (40′ Chilmon), Rusiłowicz, Czarniecki, Kozłowski, Łupiński (55′ Czajkowski), Pawelczyk, Faberski, Andruszkiewicz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00