AktualnościCLJ U-18: Porażka z Gwarkiem

CLJ U-18: Porażka z Gwarkiem

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok przegrali 2:5 wyjazdowy mecz z Gwarkiem Zabrze w ramach 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelili Gabor Żukowski i Krystian Tymendorf.

Przegrana z Gwarkiem sprawia, że białostoczanie jeszcze nie mogą być pewni utrzymania przed ostatnią serią gier. Mimo że bilans bezpośrednich meczów z ekipą z Zabrza w ostatecznym rozrachunku jest korzystniejszy (wygrana 3:0 w Białymstoku, przegrana 2:5 na wyjeździe), ale w przypadku, gdy więcej niż dwie drużyny będą miały równą liczbę punktów, już wcale tak być nie musi. O komentarz do rywalizacji w Zabrzu poprosiliśmy trenera Jagiellończyków, Krzysztofa Zalewskiego.

– W dzisiejszym meczu o porażce zadecydowały kuriozalne błędy w defensywie. Aż trudno było sobie wyobrazić i uwierzyć w to, że możemy w taki sposób tracić gole. W ofensywie nie wyglądało to tak źle. Strzeliliśmy dwa gole, a powinniśmy jeszcze przynajmniej cztery. Zabrakło na pewno skuteczności, bo po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:2, a mogliśmy prowadzić 4:2. Skuteczność, a w zasadzie jej brak dziś nas zawiódł. Proste błędy indywidualne w grze defensywnej jednak były absolutnie kluczowe. W zasadzie przy każdym straconym golu w obronie byliśmy niefrasobliwi. Gdy złapaliśmy kontakt z rywalem, zdobywając kontaktową bramkę na 2:3, za chwilę straciliśmy kolejną.

– Obecnie naszym największą bolączką są problemy kadrowe. W rezerwach w tej chwili jest pięciu zdrowych zawodników, co powoduje, że musimy z trenerem Kobeszką rotować składami i wzajemnie wymieniać się piłkarzami, żeby skompletować kadrę meczową – powiedział szkoleniowiec. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego prawdopodobnie będą musieli zapewnić sobie utrzymanie w ostatniej serii gier, chyba że Arka Gdynia przegra w niedzielę z Lechią Gdańsk.

W 30. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 Jagiellończycy przy Elewatorskiej zmierzą się z walczącym o tytuł mistrzowski Śląskiem Wrocław. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 19 czerwca, o godz. 12:00.

29. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

Gwarek Zabrze – Jagiellonia Białystok 5:2 (2:1)

Bramki dla Jagiellonii: Żukowski 43′, Tymendorf 60′.

Jagiellonia: Materna – Maciejuk, Żukowski, Mabiala, Jarosz, Frydrych, Mościcki, Szczygieł, Tymendorf, Karpiński (83′ Kowalski), Lutostański

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00