AktualnościCLJ U-17: Porażka z Legią. O półfinał powalczą ze Stomilem

CLJ U-17: Porażka z Legią. O półfinał powalczą ze Stomilem

Juniorzy młodsi AP Jagiellonii Białystok przegrali u siebie z Legią Warszawa 1:3 w ramach 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Jagiellończycy nie zapewnili sobie gry w półfinale mistrzostw Polski, ale wygraną w grupie A będą mogli przypieczętować w najbliższą sobotę, w wyjazdowym starciu ze Stomilem Olsztyn. Żółto-Czerwoni wciąż są liderem.

Niedzielny mecz z Legią przy Elewatorskiej dużo lepiej rozpoczęli warszawianie, którzy już szóstej minucie objęli prowadzenie. Do siatki jagiellońskiej bramki trafił Kacper Knera, który wykorzystał fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki Kacpra Piórkowskiego. Kolejne minuty upływały pod znakiem optycznej przewagi Żółto-Czerwonych, ale brakowało dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Legioniści za to groźnie kontrowali. Tuż po upływie pierwszego kwadransa Maksymilian Ciesielczuk uratował nas przed stratą drugiej bramki.

Dopiero w 20. minucie podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki stworzyli pierwsze zagrożenie w polu karnym gości. Damian Wojdakowski wyłożył piłkę na strzał Alexowi Protaziukowi, niestety nasz napastnik nie trafił w bramkę. W 27. minucie znów zagroziła Legia. Przyjezdni nie wykorzystali jednak dogodnej okazji, pudłując z bliskiej odległości.

W 33. minucie byliśmy w niemałych opałach. Arbiter podyktował rzut karny dla Legii za przewinienie w naszej szesnastce Adriana Podczarskiego. Na nasze szczęście zawodnik Legii trafił piłką w słupek, a po chwili futbolówka wylądowała w rękach Ciesielczuka.

Zaraz potem mógł być remis. Protaziuk przegrał jednak pojedynek z bramkarzem gości, a wcześniej jeden z naszych zawodników nie trafił do bramki Legii z kilku metrów. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Jaga atakowała, ale znów nadziewała się na kontry przyjezdnych. Zanim jednak wydarzyły się kolejne nieszczęścia pod naszą bramką, dogodnej sytuacji nie wykorzystał Szymon Żabiuk, pudłując z okolicy 11. metra.

W 53. minucie Legia zdobyła drugą bramkę po szybko wyprowadzonym kontrataku. Na listę strzelców wpisał się Szymon Siodłowski. Potem dwukrotnie Ciesielczuk uratował nas przed stratą trzeciej bramki, ale w 67. minucie był już bez szans, gdy trzeciego gola dla Legionistów strzelił Dawid Kiedrowicz. Chwilę wcześniej kontaktową bramkę mógł zdobyć Bartosz Bernatowicz, ale nie trafił do opuszczonej przez golkipera warszawian bramki. Za moment Legia nas skontrowała i było już w zasadzie po zawodach.

W końcówce jeszcze Jagiellończycy zmniejszyli rozmiary porażki. Po dośrodkowaniu w pole karne Bernatowicza jeden z zawodników Legii niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Żółto-Czerwoni ostatecznie przegrali z Legią 1:3. Taki wynik oznacza, że liderująca w grupie A Jaga ma w tabeli dwa punkty przewagi nad drugim Stomilem Olsztyn, z którym zagra za tydzień w wyjazdowym starciu ostatniej kolejki.

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

AP Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1:3 (0:1).
Bramki: Kiedrowicz 89′ (s) – Knera 6′, Siodłowski 53′, Kiedrowicz 67′

AP Jagiellonia: Ciesielczuk – Skok (46′ Ubermanowicz), Podczarski (77′ Skowronek), Piórkowski, Bernatowicz, Lewicki, Żabiuk, Wojdakowski (85′ Zabielski), Dąbrowski, Protaziuk, Siemieniuk (57′ Baranowski)

Poniżej zapis wideo z tego meczu. Na początku transmisji możecie zobaczyć także premierowy odcinek nowego cyklu „Akademia pod lupą”, w którym przyjrzeliśmy się codziennym zajęciom podopiecznych Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki.