AktualnościPoczątek przygotowań bez Ivana i Pawła

Początek przygotowań bez Ivana i Pawła

W najbliższy czwartek dobiegną końca urlopy Żółto-Czerwonych. Zawodnicy wrócą do Białegostoku i rozpoczną pierwszy etap przygotowań do sezonu 2021/2022. Niestety wśród trenujących zabraknie Ivana Runje oraz Pawła Olszewskiego.

Chorwacki defensor ostatni mecz rozegrał piątego kwietnia, kiedy białostoczanie mierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Od tego momentu mierzy się z uszkodzeniem chrząstki stawowej, które niestety skutecznie blokuje jego powrót na boisko. Ostatnie badania pokazują jednak, że Ivan powoli zaczyna wracać do zdrowia.

– To kontuzja o czysto przeciążeniowym charakterze. Chrząstka stawowa z racji bardzo wolnego metabolizmu, mimo stosowania wszystkich możliwych metod i środków wspomagających proces, goi się bardzo powoli. Wszyscy bardzo byśmy chcieli, żeby udało się pokonać kontuzję stosując metody zachowawcze, jednak monitorując tempo całego procesu powrotu do zdrowia, z pomocą badań obrazowych, nie możemy wykluczyć, że ostatecznie będziemy zmuszeni uciec się do odtworzenia operacyjnego. Przeprowadzone ostatnio badania pozwalają wierzyć, że wariant, w którym unikniemy odtworzenia operacyjnego również jest możliwy, ale jednocześnie nie możemy go zupełnie wykluczyć. Wierzę, że na przestrzeni najbliższych czterech tygodni Ivan będzie mógł wróci do treningu z drużyną – wyjaśnia sytuację zdrowotną środkowego obrońcy Jagiellonii Białystok, klubowy lekarz, Krzysztof Koryszewski.

Jeszcze dłużej rozbrat z boiskiem trwa w przypadku Pawła Olszewskiego. Prawy obrońca naszego zespołu zmaga się z przewlekłym zapaleniem kaletki okolicy ścięgna Achillesa.

– Z tym problemem wiąże się długotrwałe i wielokierunkowe leczenie. Kolejne etapy leczenia są już za nami. Ważne, że na tym etapie zawodnik może wrócić do treningu indywidualnego, żeby zacząć odbudowywać swoją dyspozycję fizyczną. Szacowany czas powrotu do treningów piłkarskich z drużyną w przypadku Pawła nadal jest trudny do określenia. Mam jednak nadzieję, że nastąpi to w przeciągu czterech, do sześciu tygodni – dodaje Koryszewski.

Ivan Runje w minionym sezonie wystąpił w piętnastu spotkaniach PKO BP Ekstraklasy oraz dwóch spotkaniach trzecioligowych rezerw. Natomiast Paweł Olszewski zanotował siedemnaście ekstraklasowych występów, w trakcie których popisał się dwoma asystami, jeden mecz w Totolotek Pucharze Polski i jeden w drugim zespole.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00