AktualnościGrała akademia [11-13 czerwca]

Grała akademia [11-13 czerwca]

Za nami kolejny weekend z zespołami Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Działo się w meczach z udziałem żółto-czerwonych drużyn. Poniżej prezentujemy wyniki jagiellońskich zespołów.

III liga

34. kolejka gr. I III ligi

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok 6:0 (3:0).
Bramki: Bartłomiej Urbański 16′, Jakub Kołaczek 20′, Jean Franco Sarmiento 43′, 52′, Michał Wrzesiński 79′, Kacper Gzieło 82′

Jagiellonia II: Jasionek – Czerech, Płoszkiewicz, Tymendorf (46′ Gryka), Wasilewski (57′ Arłukowicz), Matras (70′ Mościcki), Jarmołowicz, Chmielewski, Bieliński (60′ Maciejuk), Włodarczyk (60′ Szczygieł), Sakowicz.

Relacja pomeczowa.

Centralna Liga Juniorów U-18

29. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

Gwarek Zabrze – Jagiellonia Białystok 5:2 (2:1)

Bramki dla Jagiellonii: Żukowski 43′, Tymendorf 60′.

Jagiellonia: Materna – Maciejuk, Żukowski, Mabiala, Jarosz, Frydrych, Mościcki, Szczygieł, Tymendorf, Karpiński (83′ Kowalski), Lutostański

Relacja pomeczowa.

Centralna Liga Juniorów U-17

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

AP Jagiellonia Białystok (2004) – Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Bramki: Kiedrowicz 89′ (s) – Knera 6′, Siodłowski 53′, Kiedrowicz 67′

AP Jagiellonia: Ciesielczuk – Skok (46′ Ubermanowicz), Podczarski (77′ Skowronek), Piórkowski, Bernatowicz, Lewicki, Żabiuk, Wojdakowski (85′ Zabielski), Dąbrowski, Protaziuk, Siemieniuk (57′ Baranowski)

Relacja pomeczowa.

Centralna Liga Juniorów U-15

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15

Jagiellonia Białystok 2006 – MKS Polonia Warszawa 2:1 (1:0)

Bramki dla Jagi: Andruszkiewicz 20′, Faberski 69′

Jagiellonia: Piekutowski (60′ Suchocki) – Wasiluk, Ociepski, Koj (40′ Chilmon), Rusiłowicz, Czarniecki, Kozłowski, Łupiński (55′ Czajkowski), Pawelczyk, Faberski, Andruszkiewicz.

Relacja pomeczowa.

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych B1

14. kolejka Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych

Jagiellonia Białystok (2005) – MOSP Białystok 5:0 (3:0)

Bramki: Oliwier Kryszczuk 6′ Krystian Ziętek 17′ Oliwier Kryszczuk 25′ Dawid Hinz 72′ Wiktor Bryks 75′

Skład Jagiellonii: Damian Andrzejkiewicz (60′ Konrad Rakus) – Kacper Łukawski, Krystian Mantur (30′ Dawid Koc), Dawid Hinz, Krystian Ziętek, Maciej Kuć, Oliwier Kryszczuk, Jakub Kruszewski, Jakub Demiańczuk (60′ Adam Zięba), Bartłomiej Krasiewicz, Kamil Andrzejkiewicz (60′ Wiktor Bryks)

Jagiellończycy dzięki wygranej w lidze wojewódzkiej, zapewnili sobie prawo gry w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Pierwsze spotkanie barażowe z Olimpią Elbląg zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, 19.06, przy Elewatorskiej.

Liga Wojewódzka Trampkarzy C1

13. kolejka Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1

AP Talent Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2008) 4:3 (1:3)

Gole dla Jagiellonii: Oskar Pietuszewski 7′, 29′, 30′

Jagiellonia: Michał Bobier – Janusz Kobeszko (50′ Mateusz Wasilczyk), Jakub Moćkun, Michał Biernat, Alex Sokołowski, Damian Danilewicz (65′ Stanisław Siemieńczuk), Karol Czajkowski (50′ Mateusz Lange), Jakub Bołtuć (62′ Jakub Wyszkowski), Olaf Pankiewicz, Jakub Borys (65′ Mateusz Skłodowski), Oskar Pietuszewski

Liga Wojewódzka Trampkarzy C2

13. kolejka Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C2

AP Jagiellonia Białystok (2007) – KS Wasilków 7:0 (4:0)

Gole: Jacob Levy 20′, 39′, 42′, Dawid Sakowicz 29′ Patryk Dziekoński 36′, Jakub Łaszczewski 66′ Jakub Łaszczewski 73′

Skład Jagiellonii: Jakub Rabiczko (55′ Arkadiusz Sidz) – Tymoteusz Artemiuk, Jakub Łaszczewski, Patryk Dziekoński, Dawid Chilmon, Aleksander Bobowski, Jacob Levy, Oliwier Kułakowski, Jakub Gałaszewski, Krzysztof Świniarski (50′ Kacper Hołownia), Dawid Sakowicz (50′)

Liga Wojewódzka Młodzików D1

10. kolejka Ligi Wojewódzkiej Młodzików D1

AP Jagiellonia Białystok (2009) – MOSP Białystok 0:3 (0:1).

Skład Jagiellonii: Drągowski – Sebastian Stepańczenko, Karol Zawadzki, Piotr Rogucki, Damian Orzechowski, Sebastian Łukaszuk, Kacper Kossakowski, Patryk Grzybowski, Patryk Bondaruk

Grał także: Kacper Klujewski

Liga Wojewódzka Młodzików D2

10. kolejka Ligi Wojewódzkiej Młodzików D2

AP Jagiellonia Białystok 2010 – Orzeł Siemiatycze 1:2 (2:0).

Bramka dla Jagiellonii: Damian Siemieniuk 33′

Skład Jagiellonii:

Skład podstawowy Krzysztof Tomaszuk – Piotr Pęksa, Franciszek Kowalczyk, Jakub Soszyński, Damian Siemieniuk, Adrian Nicolae, Patryk Karczyński, Igor Burnos, Jakub Zaleski

Grali także: Szymon Suwała, Olaf Gawryluk, Gabriel Wojciechowicz, Kamil Jabłoński

Liga Orliczek, E1

6. kolejka Ligi Orliczek

Wyniki AP Jagiellonii: 3:0 z Ekosport Białystok, 0:0 z Włókniarzem Białystok, 5:0 z Lambadą Choroszcz, 11:0 z Fortami Piątnica, 14:0 z Falconem Sokółka

Kadra AP Jagiellonii: Kornelia Krasnicka, Dominika Żyłkiewicz, Amelia Puchlik, Nadia Krywoszej, Angelica Doda, Zofia Dziadul, Kornelia Wójcik, Stefania Arciszewska, Zofia Markow, Anastazja Siedlecka, Adrianna Gryko, Patrycja Gryko

W tabeli ligi orliczek Jagiellonki są na drugim miejscu z dorobkiem 77 punktów. Tyle samo „oczek” ma liderujący Włókniarz Białystok.

Liga Orlików, E2

6. kolejka Ligi Orlików

Wyniki AP Jagiellonii 2012: 7:1 z MOSP Białystok, 7:0 z Juniorem II Białystok, 8:1 z Promieniem Mońki, 6:2 z Juniorem Białystok, 3:1 z APN Hattrick Białystok

Kadra AP Jagiellonii: Karol Sacharzewski, Adrian Pietraszko, Gabriel Jabłoński, Brajan Stachurski, Daniel Gumieniak, Kamil Jabłoński, Michał Zimnoch, Szymon Suwała, Gabriel Wojciechowicz

W tabeli grupy 3. półfinałowej, Jagiellończycy prowadzą z dorobkiem 71 punktów, wyprzedzając o cztery Juniora Białystok.

Liga Żaków, F1

6. kolejka Ligi Żaków

Wyniki AP Jagiellonii: 3:0 z Akademią Techniki, 2:0 z Juniorem II Białystok, 1:0 z KS Lwy Białystok, 7:0 z AP Leśna Białystok, 2:1 z Juniorem Białystok

Kadra AP Jagiellonii: Gabriel Wasilewski, Xavier Romanowicz, Kacper Fiłończuk, Aleks Gulc, Ignacy Iwaniuk, Andrzej Perkowski, Oliwier Kozłow, Bartosz Kozakiewicz, Hubert Borowik

Jagiellończycy wyraźnie prowadzą w grupie 5. półfinałowej z dorobkiem 72 punktów, wyprzedzając drugiego Juniora Białystok o 10 „oczek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00