AktualnościCLJ U-17: O półfinał ze Stomilem

CLJ U-17: O półfinał ze Stomilem

W najbliższą sobotę (19.06) juniorzy młodsi AP Jagiellonii Białystok rozegrają ostatni mecz w rundzie wiosennej gr. A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żółto-Czerwoni w 14. kolejce o godz. 15:00 na wyjeździe zmierzą się ze Stomilem Olsztyn. Stawką półfinał mistrzostw Polski.

Aby znaleźć się w czwórce najlepszych drużyn naszego kraju w kategorii U-17 białostoczanie muszą zwyciężyć w grupie A. Aby tak się stało potrzebna jest wygrana w Olsztynie i wtedy podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki już na nikogo nie będą musieli się oglądać. W przypadku remisu awans do półfinału też jest możliwy, ale wtedy Żółto-Czerwoni będą musieli liczyć na potknięcie UKS SMS Łódź w wyjazdowym starciu ze Zniczem Pruszków.

Jagiellończycy przewodzą stawce z dorobkiem 26 punktów zgromadzonych na przestrzeni 13 meczów. Bilans młodych piłkarzy „Dumy Podlasia” w rundzie wiosennej to osiem zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki (bilans bramkowy 44:22). Przewaga podopiecznych Tomasza Bernatowicza nad drugim w tabeli UKS SMS Łódź wynosi jeden punkt, a nad trzecim Stomilem dwa „oczka”.

Swój poprzedni ligowy mecz piłkarze Jagi rozegrali w poprzednią niedzielę. Żółto-Czerwoni przegrali przy Elewatorskiej z Legią Warszawa 1:3. Mimo porażki Jaga zachowała pozycję lidera, ale rywale zmniejszyli do niej dystans punktowy. W sobotę białostoczanie zmierzą się na wyjeździe ze Stomilem, z którym 5 czerwca bardzo pewnie uporali się przy Elewatorskiej, wygrywając 4:0.

A jak radzi sobie drużyna ze Stolicy Warmii i Mazur w rundzie wiosennej? Obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli CLJ U-17 z dorobkiem 24 punktów i bilansem ośmiu zwycięstw oraz pięciu porażek. Rywale grają zatem bezkompromisowo. Ich strata do AP Jagiellonii wynosi dwa punkty. W ostatnim spotkaniu ligowym Stomil pokonał na wyjeździe Ursus Warszawa 3:2.

Początek meczu Stomil Olsztyn – AP Jagiellonia Białystok 2004, rozgrywanego w ramach 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, w sobotę (19.06) o godzinie 15:00. Trzymamy kciuki za wygraną naszych chłopców.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00