AktualnościCLJ U-18: Kończą sezon meczem ze Śląskiem

CLJ U-18: Kończą sezon meczem ze Śląskiem

W sobotę (19.06) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zakończą sezon domowym meczem ze Śląskiem Wrocław w ramach 30. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zajmują aktualnie 8. miejsce w tabeli CLJ U-18 z dorobkiem 39 punktów i bilansem 11 zwycięstw, sześciu remisów, 12 porażek (bilans bramkowy 66:53). W meczu poprzedniej serii gier, czyli spotkaniu 29. kolejki, białostoczanie zmierzyli się w delegacji z Gwarkiem Zabrze. Żółto-Czerwoni przegrali 2:5, a autorami jagiellońskich goli byli Gabor Żukowski i Krystian Tymendorf.

Obecnie piłkarze ze stolicy województwa podlaskiego mają przewagę trzech punktów nad czterozespołową strefą spadkową, którą obecnie otwiera drużyna Gwarka Zabrze (36 „oczek”). Do końca sezonu 2020/2021 CLJ U-18 pozostała jedna kolejka, a ścisk w drugiej połowie tabeli dość duży. Szanse na to, że to jednak Jagiellończycy opuszczą ligę są jednak tylko matematyczne i raczej niewielkie. Mimo to mamy nadzieję, że Jaga zaprezentuje się z dobrej strony i na finiszu postawi się silnej drużynie Śląska.

Jagiellończycy mierzyli się z zespołem z Wrocławia w ubiegłym roku. 12 grudnia na wyjeździe białostoczanie pokonali Śląsk 4:3 po dwóch golach Krzysztofa Toporkiewicza, a także trafieniach Patryka Kapicy i Jakuba Lutostańskiego.

Słowo jeszcze o piątkowych rywalach Jagiellończyków, czyli zespole Śląska Wrocław. Drużyna z południa Polski zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 55 punktów i bilansem 17 zwycięstw, czterech remisów i ośmiu porażek (bilans bramkowy 61:41). Strata wrocławian do liderującej Pogoni Szczecin wynosi trzy punkty.

Mecz Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław, rozgrywany w ramach 30. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 odbędzie się w najbliższy sobotę, 19 czerwca. Początek tego starcia o godzinie 11:00. Transmisja spotkania odbędzie się na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Trzymamy kciuki za udany występ naszych chłopców.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00