AktualnościIII liga: Zakończyli sezon porażką

III liga: Zakończyli sezon porażką

Jagiellonia II Białystok przegrała w swoim ostatnim meczu sezonu III ligi gr. I przy Elewatorskiej z Legionovią Legionowo 1:5. Jedyną bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Jakub Jarmołowicz. Podopieczni Wojciecha Kobeszki zakończyli sezon na ósmym miejscu w tabeli, co należy uznać za bardzo dobry wynik.

Przed rozgrywkami celem nadrzędnym Jagiellończyków było zapewnienie sobie utrzymania w III lidze. To zadanie nie przerosło białostoczan, a wręcz przeciwnie. Oparte o młodzieżowców rezerwy były rewelacją rundy zasadniczej trzeciej ligi. Żółto-Czerwoni zakończyli ją na bardzo wysokim, piątym miejscu w tabeli. W grupie mistrzowskiej kadra Jagi były o wiele uboższa w porównaniu do tego, czym trener Wojciech Kobeszko dysponował w pierwszej części sezonu. Przede wszystkim ze względu na liczne kontuzje, a także przepisy, które nie pozwalały niektórym piłkarzom pierwszej drużyny schodzić do „dwójki”. W efekcie szkoleniowiec musiał budować wyjściową jedenastkę o zawodników występujących na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, a w kilku ostatnich spotkaniach nie dysponował nawet żadnym nominalnym napastnikiem. Doświadczeni trzecioligowcy bezlitośnie to wykorzystywali.

A jak zabrzmiał ostatni akord tego sezonu? Starcie z Legionovią Jagiellończycy rozpoczęli całkiem nieźle, bo od groźnych strzałów autorstwa Krystiana Tymendorfa i Huberta Karpińskiego. Oba zostały zablokowane przez defensorów gości w ostatniej chwili. W 23. minucie Karpiński opanował piłkę w polu karnym, po czym uderzył z woleja, ale wprost w golkipera przyjezdnych. Była to wyborna okazja. W 34. minucie Kamil Sakowicz uderzył z dystansu, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza Legionovii. Chwilę później groźnie wzdłuż bramki zagrywał Jarmołowicz, ale nikt nie zamknął tej akcji.

W 41. minucie wydarzyło się nieszczęście. Ładny, płaski strzał z dystansu oddał Piotr Dobrogost, a dynamicznie lecąca futbolówka zaskoczyła Huberta Gostomskiego. Przegrywaliśmy 0:1. Tuż przed przerwą rywale wymierzyli jeszcze drugi cios. Sprawnie wyprowadzony kontratak i dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał skuteczną główką Dawid Papazjan. Na przerwą rezerwy schodziły przegrywając 0:2, a wcale tak źle być nie musiało.

Drugą połowę Jagiellonia II rozpoczęła od zmian. Na boisku pojawili się Kacper Chmielewski i Krystian Maciejuk, a zeszli Patryk Czerech i Michał Mościcki. W 56. minucie dobrą interwencją popisał się Gostomski po strzale z narożnika pola karnego Bartosza Mroczka. Chwilę wcześniej ba boisku pojawił się Kuba Lutostański w miejsce Kamila Sakowicza. Zaraz potem rezerwy straciły trzeciego gola po rzucie rożnym. Autorem trafienia był Krzysztof Witecki.

Jagiellończycy nie potrafili się otrząsnąć, bo kilka minut później Gostomski musiał po raz czwarty wyciągać piłkę z siatki. Tym razem przepuścił strzał z rzutu karnego, którego egzekutorem był doświadczony Michał Bajdur.

W 66. minucie doszło do kolejnej zmiany w Jagiellonii II. Na poziomie trzeciej ligi zadebiutował Oscar Mabiala, który wszedł w miejsce Karpińskiego. W 72. minucie Lutostański zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął akcji. W 80. minucie Jarmołowicz trafił w poprzeczkę uderzając prostym podbiciem. Chwilę później skrzydłowy Jagi najwyżej wyskoczył w polu karnym po dośrodkowaniu rezerwowego Jagiellończyków – Szymona Jarosza, który pojawił się na boisku w miejsce Szczygła i zdobył honorową bramkę. Było 1:4.

Ostatni głos należał jednak do przyjezdnych. Zdobywcą piątej bramki dla Legionovii był Marcin Kluska, który w 86. minucie uderzył potężnie z lewej nogi, nie do obrony dla Gostomskiego. Rezerwy Jagiellonii zakończyły sezon III ligi wysoką porażką, ale całość rozgrywek w wykonaniu Żółto-Czerwonych należy ocenić bardzo pozytywnie. Dziękujemy podopiecznym Wojciecha Kobeszki za zaangażowanie i ambitną postawę w całym sezonie.

35. kolejka III ligi, gr. I

Jagiellonia II Białystok – Legionovia Legionowo 1:5 (0:2)
Bramki: Jakub Jarmołowicz 82′ – Piotr Dobrogost 41′, Dawid Papazjan 45′, Krzysztof Witecki 56′, Michał Bajdur 63′ (k), Marcin Kluska 88′

Jagiellonia II: Gostomski – Huczko, Czerech (46′ Chmielewski), Żukowski, Płoszkiewicz, Jarmołowicz, Szczygieł (80′ Jarosz), Tymendorf, Mościcki (46′ Maciejuk), Karpiński (66′ Mabiala), Sakowicz (56′ Lutostański)