AktualnościCLJ U-15: Finiszują na drugim miejscu w grupie A!

CLJ U-15: Finiszują na drugim miejscu w grupie A!

Rocznik 2006 Jagiellonii Białystok pokonał na wyjeździe Escolę Varsovię 3:1 w ostatniej wiosennej kolejce gr. A Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka zakończyli rozgrywki na drugim miejscu. Do półfinału mistrzostw Polski awansował zwycięzca grupy – Legia Warszawa.

Przed ostatnią kolejką Jagiellończycy byli na trzecim miejscu w stawce ze stratą dwóch punktów do Escoli. Warunkiem koniecznym do przeskoczenia rywala w tabeli było więc zwycięstwo. Tak też się stało.

– Mecz z Escolą był trudny ze względu na wysoki potencjał przeciwnika. Pierwsza połowa była z lekkim wskazaniem na nas, a po przerwie spotkanie się wyrównało. Do przerwy mieliśmy kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale zabrakło konkretów przy finalizacji akcji. Po zmianie stron mecz się otworzył. Escola wyszła na prowadzenie, ale nasi zawodnicy tym się nie podłamali i nie wpłynęło to na ich poczynania. Wiedzieli, że są w stanie z nawiązką odrobić tę stratę. Pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z opresji i przechylić szalę zwycięstwa ma swoją korzyść w trudnym momencie – mówi trener Jagiellończyków, Przemysław Papiernik.

– Zamknęliśmy pozytywnym akcentem cały sezon. Z Escolą przy wysokiej temperaturze grało się bardzo trudno. Występując na sztucznym boisku musieliśmy dać z siebie trochę z wątroby. Budujące jest to, że mimo wysokiej klasy przeciwnika, potrafiliśmy dominować, tworzyć sytuacje i zasłużenie wygraliśmy. Zajęliśmy drugie miejsce, co pod względem sportowym jest dobrym wynikiem. Mieliśmy wysokie aspiracje, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że Legia jest w tej chwili poza zasięgiem wszystkich zespołów w tej kategorii wiekowej. Druga pozycja nas satysfakcjonuje – dodaje szkoleniowiec.

– Mamy wrażenie, że chłopcy rozwijają się i jest na czym budować. To jest najważniejsze. Było wiele meczów, w których widzieliśmy, że stać ich na jeszcze więcej. Miewaliśmy też słabsze momenty w tym sezonie, ale one nie wynikały ze względów sportowych, tylko bardziej dotyczyły sfery mentalnej, co w tym wieku jest normalne. Żeby szybko wyjść z tego dołka, potrzebowaliśmy zazwyczaj jednego, albo dwóch meczów. Koniec końców drugie miejsce pokazuje, że w większości momentów nasza gra była niezła, a poziom ligi, szczególnie pod kątem fizycznym, był bardzo wysoki. Na pewno jest to jedna z silniejszych grup w Polsce – uważa trener rocznika 2006.

– Pragnę na koniec dodać, że wspólnie z trenerem Markiem Wasilukiem serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom chłopców za trud, jaki włożyli podczas tego sezonu. Wszystkim naszym zawodnikom życzymy powodzenia, a na pewno w przyszłym sezonie nasza kadra trochę się zmieni. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wspólnie z tymi chłopcami wykonaliśmy. Jesteśmy dumni z tych zawodników, ale chcę podkreślić, że czasem pewne rzeczy się zaczynają, ale też kończą. Dziękujemy raz jeszcze naszym piłkarzom za pracę, jaką włożyli podczas całego sezonu dla tego klubu. To była przyjemność – tym miłym akcentem zakończył swoją wypowiedź trener Przemysław Papiernik.

Jagiellońskiemu rocznikowi 2006 gratulujemy ambitnej postawy w całym sezonie i bardzo dobrego wyniku!

14. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15

Escola Varsovia – Jagiellonia Białystok 1:3 (0:0)
Bramki dla Jagiellonii: Łupiński 51′, 59′, Czajkowski 80′

Jagiellonia: Suchocki – Wasiluk, Ociepski, Rusiłowicz, Czarniecki, Stypułkowski, Kozłowski, Czajkowski (80′ Kondraciuk), Faberski, Andruszkiewicz (65′ Pawelczyk), Łupiński (70′ Trzciński).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00