AktualnościJuż trenują, czyli w prasie o Jadze

Już trenują, czyli w prasie o Jadze

W piątkowych wydaniach prasy tematem numer jeden jest powrót drużyny do treningów. „Żółto-Czerwoni” są pełni werwy i zapowiadają powrót do dobrej gry.

Kurier Poranny
Drużyna wróciła do treningów. – Kiedy po raz pierwszy obejmowałem Jagiellonię, niektórzy piłkarze mieli tylko tydzień przerwy, a za moment mieliśmy europejskie puchary. Teraz zespół miał normalny okres urlopowy i nie ma problemów zmęczeniowych – mówi trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot. Białostoczanie przeprowadzili pierwsze zajęcia przed nowym sezonem ekstraklasy. (…) – Oprócz Ivana i Pawła wszyscy powinni być gotowi na zgrupowanie w Kępie. Na razie będzie pracować raz dziennie, w poniedziałek i wtorek zespół przejdzie badania lekarskie, potem będą już dwa treningi dziennie – informuje trener Mamrot. Na razie jest sporo ubytków kadrowych i żadnych wzmocnień. Pierwsze nazwiska, zdaniem szkoleniowca, mogą pojawić się na początku przyszłego tygodnia. Trener Mamrot zakłada też, że ktoś jeszcze może ubyć, ale będą to tylko zawodnicy, których on nie widzi w kadrze. W przypadku młodych piłkarzy, którzy nie będą mieli większych szans na występy, w grę wchodzą wypożyczenia do innych klubów.

Taras chce wrócić do sukcesów. – Tak długiego urlopu to dawno nie miałem. Już nie mogłem się doczekać pierwszego treningu i spotkania z kolegami z drużyny – mówi Taras Romanczuk, który jak pozostali piłkarze Żółto-Czerwonych stawił się na pierwsze zajęcia w ośrodku Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej. Romanczuk zadowolony jest, że zespół znów trafił pod skrzydła trenera Ireneusza Mamrota. – Tak, jestem zadowolony z powrotu trenera Ireneusza Mamrota. Pod jego wodzą mieliśmy swój styl grania, były też wyniki i sukcesy. Oczywiście to nie jest tak, że ostatni, słaby sezon to wyłącznie wina poprzedniego trenera, ale także i nasza. Traciliśmy sami punkty, jak w meczu ze Stalą Mielec. Teraz czeka nas praca, by tak grać, by wrócić do starej, dobrej Jagiellonii mającej swój styl. Zespół bardzo pozytywnie zareagował na powrót trenera Mamrota. Teraz czeka nas praca, granie dające nam radość – mówi kapitan Jagi.

Jaga zacznie u siebie z Lechią. – Lechia Gdańsk będzie pierwszym rywalem Jagiellonii w nowym sezonie ekstraklasy piłkarskiej. Premierowa kolejka została zaplanowana na 24-25 lipca, a białostoczanie zagrają u siebie. (…) Pierwszym rywalem wyjazdowym Jagiellonii będzie Raków Częstochowa.

Wysoka porażka rezerw. – Końcówka sezonu była bardzo nieudana dla drugiego zespołu Jagi, który ponosił bolesne porażki, tracąc w nich mnóstwo goli. Niestety, podobnie było w starciu z Legionovią, chociaż do końcówki pierwszej połowy nic nie wskazywało na klęskę gospodarzy. W 41. minucie Piotr Dobrogost trafił jednak z dystansu i worek z golami dla gości rozwiązał się.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00