AktualnościMłodzi Jagiellończycy z kontraktami

Młodzi Jagiellończycy z kontraktami

Wychowankowie Akademii Piłkarskiej Jagiellonia związali się na dłużej z białostockim Klubem. Podpisy pod nowymi umowami z Jagą złożyli Jakub Orpik, Bartosz Bayer oraz Eryk Matus.

Orpik jako jedyny z tego grona ma za sobą występ na poziomie PKO Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu ubiegłego sezonu 17-letni pomocnik znalazł się w wyjściowym składzie drużyny, która rywalizowała z Lechią Gdańsk. Do pierwszego zespołu włączył go jeszcze trener Bogdan Zając, a za kadencji Rafała Grzyba doczekał się pierwszego występu na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Jednocześnie Kuba rozegrał osiem meczów w zespole rezerw, a także bronił barw drużyny trenera Krzysztofa Zalewskiego w CLJ U-18.

Eryk Matus i Bartosz Bayer są zawodnikami o dwa lata starszymi od Kuby Orpika. Obaj to mistrzowie Polski U-17 z 2018 roku z zespołem prowadzonym przez trenera Wojciecha Kobeszkę. Matus jesień 2019 roku spędził na wypożyczeniu do Ruchu Wysokie Mazowieckie, w którym był kluczową postacią. Obaj stanowili trzon drużyny rezerw, która pewnie weszła do pierwszej ósemki Grupy 1. III ligi. Matus rozegrał 26 meczów i strzelił sześć goli, natomiast Bayer wystąpił w 25 potyczkach. Bartosz Bayer jest jednocześnie kuzynem członków Galerii Sław Jagiellonii – Dariusza Bayera i Jacka Bayera.

Matus, Bayer i Orpik rozpoczęli przygotowania do rundy jesiennej z pierwszą drużyną Jagiellonii. Z tego powodu wcześniej zakończyli sezon w drużynie rezerw.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00