AktualnościCLJ U-17: Bolesna porażka ze Stomilem. Półfinał nie dla Jagi

CLJ U-17: Bolesna porażka ze Stomilem. Półfinał nie dla Jagi

AP Jagiellonia Białystok przegrała wyjazdowy mecz ze Stomilem Olsztyn 2:5 w ostatniej kolejce rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żółto-Czerwoni spadli z pierwszego na czwarte miejsce na finiszu i w efekcie to triumfator grupy A, czyli UKS SMS Łódź zagra w półfinale mistrzostw Polski.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy trenera AP Jagiellonii, Tomasza Bernatowicza.

– Trudno uwierzyć, że spotkanie w którym zdominowaliśmy przeciwnika i kreowaliśmy okazję za okazją, przegraliśmy 2:5. Pierwsza połowa była oczywiście kluczowa, bo straciliśmy w niej cztery gole. Zanim straciliśmy jednak pierwszą bramkę, mieliśmy dwie wyborne sytuacje do objęcia prowadzenia. Potem wynik otworzyli gospodarze, dla których był to jeden z pierwszych wypadów pod nasze pole karne. Chwilę później mieliśmy trzy stuprocentowe okazje, zmarnowane. W ostatnim kwadransie straciliśmy trzy gole. Przegrywaliśmy 0:4 w meczu, w którym dominowaliśmy. Niesamowite. Nie wiem, z czego wynika nasza nieskuteczność, ale przerabialiśmy to już w kilku innych meczach.

– Najciekawsze jest to, że mimo bardzo niekorzystnego wyniku w drugiej połowie mogliśmy nawet odwrócić losy tej rywalizacji. Mieliśmy na tyle dużo okazji, by dogonić Stomil. Zdobyliśmy jednak tylko dwie bramki, a powinniśmy przynajmniej sześć. W taktyce Stomilu nie było żadnych fajerwerków. Bronili skomasowaną defensywą, a w ofensywie wykorzystywali wszystko, co mieli. Gdybyśmy zademonstrowali podobną skuteczność, z pewnością byśmy wygrali. Tak się nie stało. Trzeba też oddać bramkarzowi gospodarzy, że w kilku sytuacjach znakomitymi interwencjami uchronił swój zespół przed stratą gola. Na pewno fatalny stan nawierzchni ułatwiał Stomilowi rywalizację z nami, ale nie możemy usprawiedliwiać tym porażki. Chcieliśmy znaleźć się w półfinale mistrzostw Polski, robiliśmy co mogliśmy, ale nie udało się.

– Ten mecz ma dla mnie znaczenie sentymentalne, kończy on bowiem moją współpracę z tym rocznikiem. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim moim podopiecznym za wiele wspaniałych chwil. Byliśmy niezwykle zgranym teamem, to była przyjemność. Teraz przed tymi chłopakami nowe wyzwania, trafią za chwilę pod skrzydła trenera Krzysztofa Zalewskiego, opiekuna drużyny Jagiellonii do lat 18. Życzę im wszystkiego najlepszego – tymi słowami zakończył swoją wypowiedź trener Bernatowicz.

14. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, gr. A

Stomil Olsztyn – AP Jagiellonia Białystok 5:2 (4:0).
Bramki dla AP Jagiellonii: Protaziuk, Ubermanowicz.

AP Jagiellonia: Ciesielczuk – Skok, Skowronek, Piórkowski, Lewicki (65′ Ubermanowicz), Dąbrowski (65′ Siemieniuk), Bernatowicz, Żabiuk, Celmer, Wojdakowski (55′ Baranowski), Protaziuk

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00