AktualnościCLJ U-18: Kończą sezon porażką. Mistrzem Pogoń

CLJ U-18: Kończą sezon porażką. Mistrzem Pogoń

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok nie poprawili dorobku punktowego w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego przegrali przy Elewatorskiej ze Śląskiem Wrocław 1:2. Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej została Pogoń Szczecin.

Jagiellończycy przystępowali do ostatniego spotkania ligowego już spokojni o ligowy byt. Niejasne pozostawało tylko miejsce na finiszu rozgrywek. Starcie ze Śląskiem zapowiadało się na niezwykle trudne z uwagi na fakt, że goście walczyli jeszcze o wicemistrzostwo Polski juniorów, a Żółto-Czerwoni nie dysponują w ostatnim czasie najsilniejsza kadrą, głównie ze względu na problemy zdrowotne.

W pierwszym kwadransie sobotniej rywalizacji, rozgrywanej w potwornym upale, nie zobaczyliśmy dogodnych szans z obu stron. Drużyny próbowały dostosować się do trudnych warunków atmosferycznych, a Jaga groźny atak wyprowadziła w 16. minucie. Prostopadłe podanie otrzymał Hubert Karpiński, ale napastnik białostoczan został w ostatniej chwili uprzedzony przez bramkarza rywali.

Kolejny raz golkiper Śląska dalekim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo, gdy szarżujący Paweł Gryka nie zdążył dopaść futbolówki. W 30. minucie Lucjan Frydrych ucierpiał po bardzo agresywnym ataku piłkarza Śląska. Na szczęście Lucek był w stanie kontynuować grę, choć nie wyglądało to dobrze. Do końca pierwszej części meczu nie oglądaliśmy już dogodnych szans z obu stron. Możemy odnotować jedynie bardzo niecelne uderzenie z rzutu wolnego zawodnika przyjezdnych.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście i na efekty nie musieli długo czekać. W 51. minucie Hubert Konstanty oddał ładny, techniczny strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Jagiellończycy nie zdążyli się otrząsnąć, a już pięć minut później stracili drugą bramkę. Michał Dryja popisał się efektownym strzałem z powietrza i tym samym zaskoczył naszego bramkarza.

Potem Mieszko Materna dwukrotnie uchronił nasz zespół przed stratą trzeciego gola wykazując się znakomitym refleksem, a Jaga wzięła się do odrabiania strat w ostatnich dziesięciu minutach. Sygnał do pościgu za rywalem dał Karpiński, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. W 80. minucie było zatem już tylko 1:2. W Jagiellończyków wstąpiły nowe siły i w końcówce rywalizacji kilka razy jeszcze zakotłowało się pod polem karnym Śląska. Najbliżej wyrównania było w 90. minucie gdy piłka po strzale Aleksa Włodarczyka z rzutu wolnego odbiła się od muru i minęła ostatecznie bramkę wrocławian.

Ostatecznie, mimo ambitnej postawy Jagiellończyków w końcówce meczu, wynik nie uległ już zmianie. Żółto-Czerwoni przegrali 1:2 ze Śląskiem Wrocław. Jaga kończy sezon w dolnej połowie tabeli, ale dokładną pozycję poznamy dopiero po niedzielnych rozstrzygnięciach na boiskach Centralnej Ligi Juniorów U-18. Wiemy już jednak na 100 procent, że mistrzem Polski juniorów w tej kategorii wiekowej została Pogoń Szczecin, której serdecznie gratulujemy.