AktualnościImaz: Myślę, że Hiszpanie wygrają

Imaz: Myślę, że Hiszpanie wygrają

Już w sobotni wieczór Polacy rozegrają drugi mecz na EURO 2020. Rywalem „Biało-Czerwonych” będą Hiszpanie. O naszym rywalu opowiedział najlepszy zawodnik Jagi z ubiegłego sezonu – Jesus Imaz.

Zdobywca 32 goli ligowych dla Jagi w Ekstraklasie nie ma wątpliwości, kto wyjdzie zwycięsko z sobotniego starcia. – Myślę, że Hiszpania wygra 2:0. Spodziewałam się zwycięstwa Polaków w spotkaniu ze Słowakami. Na pewno oczekiwania wobec waszej drużyny były duże, ale pierwszą połowę drużyna Paulo Sousy zagrała bardzo źle. Po przerwie dobrze weszliście na początku, udało się strzelić gola, ale potem wróciły stare grzechy. Słowacy wyprowadzili kilka kontr, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zgarnęli komplet „oczek” – analizuje Jesus.

Również Hiszpanie nie zachwycili w pierwszej potyczce. – Na pewno nikt w Hiszpanii nie był szczęśliwy po remisie ze Szwedami. „La Furia Roja” miała olbrzymią przewagę nad rywalem i zasłużyła na zwycięstwo. Niestety, nie udało się zdobyć bramki. Obecnie w naszej drużynie brakuje takiego napastnika, jakim był David Villa, który gwarantowałby określoną liczbę goli na dużym turnieju. Bardzo liczę na to, że w sobotę poradzimy sobie z tym problemem – zaznacza zawodnik Jagiellonii.

Jak muszą zagrać „Biało-Czerwoni”, aby zapunktować w sobotę? – Polacy musieliby zagrać podobnie jak Szwedzi, czyli skoncentrować się na defensywie i mieć szczęście. Jestem przekonany, że stworzymy sobie jakieś sytuacje, ale jeżeli nam zabraknie skuteczności, a wasza obrona rozegra bardzo dobre spotkanie, to nie wykluczam, że zgarniecie punkty – próbuje przewidywać Imaz.

Jak można scharakteryzować najbliższych rywali Polaków? – Naszą drużynę narodową tworzy wielu młodych zawodników, którzy stale muszą się rozwijać i jednocześnie brać na siebie odpowiedzialność. Chcemy wrócić do czasów świetności, osiągnąć jakiś sukces, a EURO jest doskonałą okazją, aby to udowodnić – wyraża nadzieję Hiszpan.

Myślę, że w sobotę Hiszpanie zagrają w podobnym składzie, jak przeciwko Szwedom. Być może trener zdecyduje się na jedną zmianę, puszczając do gry Gerarda Moreno. Oczywiście naszą największą siłą jest ofensywa, w której prym wiodą Koke, Pedri, wspomniany Moreno czy Alvaro Morata. Jeżeli oni odpalą, to powinniśmy zając pierwsze miejsce w grupie – próbuje przewidywać Imaz. Przed EURO U-21 w 2019 Czesław Michniewicz zażartował, że Polaków w meczu z Hiszpanami czekają zawody lekkoatletyczne, w których jego zawodnicy będą biegali za piłką i rywalami. – Moim zdaniem tak to będzie wyglądało, nasza drużyna będzie tworzyć akcje, kreować grę, natomiast Polacy będą musieli sporo nabiegać się za naszymi reprezentantami – podsumował Jesus Imaz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00