AktualnościBaraże O CLJ U-17: Rozbili Olimpię! Awans na wyciągnięcie ręki

Baraże O CLJ U-17: Rozbili Olimpię! Awans na wyciągnięcie ręki

Jagiellonia Białystok SSA 2005 pokonała 6:1 przy Elewatorskiej drużynę Olimpii Elbląg w pierwszym meczu barażowym o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę, 23.06, o godz. 18:00.

Oba zespoły walczą o awans do CLJ U-17 dzięki triumfowi w ligach wojewódzkich. W sobotę Jagiellończycy jednak nie pozostawili żadnych złudzeń rywalom i dominacja Żółto-Czerwonych nie podlegała dyskusji. Przypominamy, że to drugie podejście rocznika 2005 Jagi do baraży o CLJ U-17. Jesienią podopieczni Hermesa Nevesa Soaresa i Łukasza Tupalskiego musieli uznać wyższość Stomilu Olsztyn. Jak było w sobotę w starciu z Olimpią Elbląg? Opowiada trener Hermes.

– W pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika i prowadzenie objęliśmy bardzo szybko, bo już w drugiej minucie Wiktor Marek strzałem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie kolegi. Dążyliśmy do zdobycia kolejnych bramek, ale Olimpia odgryzała się groźnymi kontratakami, a przede wszystkim zagrażała nam po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich zdołała doprowadzić do remisu. Na szczęście zaraz potem Kuba Lutostański wywalczył rzut karny, który sam wykorzystał. Do przerwy prowadziliśmy 2:1.

– W przerwie skorygowaliśmy ustawienie zespołu, zmieniając formację z 3-5-2 na 3-4-3 i efekty były znakomite. Ponadto w drugiej połowie zdecydowanie poprawiliśmy fazę przejściową po stracie piłki. Błyskawicznie doskakiwaliśmy do rywali, zmuszając ich do szybkiego pozbywania się futbolówki. Zdobyliśmy cztery bramki, a mogliśmy nawet więcej. Mimo to wynik przed środowym rewanżem jest bardzo korzystny. Zagraliśmy dobry mecz, mieliśmy nad nim pełną kontrolę – podsumował sobotnie starcie szkoleniowiec. Warto zauważyć, że sześć bramek było autorstwa trzech piłkarzy. Po dwa trafienia zapisali na swoje konto Wiktor Marek, Jakub Lutostański i rezerwowy Oliwier Kryszczuk.

Rewanż w Elblągu w najbliższą środę o godz. 18:00. Miejmy nadzieję, że to już tylko formalność i w przyszłym sezonie ujrzymy jagielloński rocznik 2005 w gronie zespołów gr. A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Póki co duże brawa za sobotni występ.

Baraże o Centralną Ligę Juniorów U-17 – pierwszy mecz

Jagiellonia Białystok 2005 – Olimpia Elbląg 6:1(2:1)
Bramki dla Jagi: Marek – dwie, Lutostański – dwie, Kryszczuk – dwie.

Jagiellonia: Jasionek – Kobus, Krasiewicz, Mabiala (80′ Zięba), Kruszewski, Kuć (46′ Hinz) , Ziętek, Szczygieł, Kowalski, Lutostański, Marek (65′ Kryszczuk)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00