AktualnościSparingi i rywal, czyli w prasie o JAdze

Sparingi i rywal, czyli w prasie o JAdze

We wtorkowych wydaniach media informują o zmianach w planach sparingów oraz o nowym – starym rywalu Jagiellonii w PKO BP Ekstraklasie.

Gazeta Współczesna
Zmiany w sparingach. – Zmianie uległa lista sparingpartnerów Jagiellonii Białystok na zgrupowaniu w Kępie koło Sochacina (28 czerwca – 10 lipca). Pierwszym rywalem Żółto-Czerwonych na obozie będzie mistrz Polski – Legia Warszawa (3.07). Potem zespół Ireneusza Mamrota zagra z Radomiakiem Radom (6.07) i Wigrami Suwałki (9.07). (…) Po powrocie z Kępy podlaska drużyna ma w planach jeszcze jeden mecz kontrolny, do którego ma dojść 17 lipca. Rywal nie jest jeszcze znany. Początek rozgrywek ekstraklasy nastąpi tydzień później.

Górnik ostatnim rywalem Jagi. – W Górniku występował w minionym sezonie wypożyczony z Jagiellonii Białystok Karol Struski. 20-letni pomocnik zagrał w 29 spotkaniach i strzelił jednego gola. Teraz wraca do stolicy Podlasia i powalczy o miejsce w kadrze zespołu trenera Ireneusza Mamrota. Jagiellonia zmierzy się z Górnikiem w 17. kolejce gier (4-5 grudnia) a do potyczki dojdzie w Białymstoku. Wcześniej z I ligi awans zapewniły sobie Radomiak Radom i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Kurier Poranny
Israel Puerto zagra w Jagiellonii? – 28-letni Puerto jest środkowym obrońcą, a wzmocnienie właśnie tej pozycji jest dla trenera Jagi Ireneusza Mamrota priorytetem w letnim okienku transferowym. Hiszpan przez ostatnie dwa lata bronił barw Śląska Wrocław, rozgrywając 49 spotkań w ekstraklasie i strzelając trzy gole. Puerto będzie można pozyskać bez kwoty odstępnego, gdyż 30 czerwca kończy się jego umowa ze Śląskiem i zostanie wolnym zawodnikiem.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00