AktualnościCzas nowych, czyli w prasie o Jadze

Czas nowych, czyli w prasie o Jadze

Środowa prasówka w kontekście Jagiellonii skupia uwagę na ruchach transferowych. „Żółto-Czerwonych” zasilili nowi zawodnicy.

Przegląd Sportowy
Tabiś i Surzyn zagrają w Jagiellonii. – Tabiś w sezonie 2020/21 zagrał w Fortuna I lidze w 28 meczach, w których strzelił gola i miał trzy asysty. Surzyn wiosną w dziesięciu spotkaniach wchodził na boisko z ławki i raz popisał się ostatnim dograniem. Tabiś jest też 27-krotnym młodzieżowym reprezentantem Polski. Występował w kadrach od U-15 do U-19.

Kurier Poranny
Israel Puerto nowym Jagiellońćzykiem. – Barw zespołu z Dolnego Śląska nowy stoper Jagi bronił przez dwa pełne sezony. W tym czasie dane mu było wystąpić w 49 meczach pierwszej drużyny wrocławian. Wszystkie spotkania, w których grał Puerto, odbyły się w ramach PKO BP Ekstraklasy. Zdecydowaną większość z nich, bowiem aż 32, Hiszpan rozegrał podczas swojego debiutanckiego sezonu na polskich boiskach. Swoje występy w kampanii 2019/2020 defensor okrasił dwoma golami i dwoma asystami. Śląsk z nim w składzie finiszował na 6. miejscu w tabeli. Jeśli chodzi o zakończony w maju sezon 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy, 4. miejsce Śląska na konie zmagań, to w trakcie jego trwania Puerto na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w koszulce Śląska pojawił się 17 razy, zawsze grając od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelił też jednego gola – Warcie Poznań w meczu 14. kolejki (wygrana wrocławian 2:1). Teraz będzie miał okazję do poprawienia swojego dorobku, zarówno strzeleckiego jak i liczby występów, w meczach polskiej elity piłkarskiej w barwach Jagiellonii Białystok.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00