Brak kategoriiWrócił, czyli w prasie o Jadze

Wrócił, czyli w prasie o Jadze

Czwartkowa prasa w kontekście Jagiellonii szeroko informuje o transferach w stolicy Podlasia. Najważniejszym newsem jest oczywiście powrót Daniego Quintany do Jagi.

Przegląd Sportowy
Wielki powrót do Jagi. – To może być dla białostoczan hit letniego okienka. Ten piłkarz, kiedy odchodził obiecał, że jeszcze kiedyś wróci do Jagiellonii i wychodzi na to, że słowa dotrzyma. (…) Dziś ma 34 lata, a ostatnio występował w chińskim drugoligowcu Chengdu Rongcheng. (…) W Chinach strzelił cztery gole w 14 występach. W Państwie Środka i Azerbejdżanie zarobił wielkie pieniądze i teraz tak jak obiecał wraca.

Kurier Poranny
Dani ponownie w Jagiellonii. – Po siedmiu latach przerwy do Jagiellonii powraca Dani Quintana. Hiszpański pomocnik podpisał kontrakt z białostockim klubem na 1 rok. (…) Hiszpan eksplodował formą w kolejnym sezonie (2013/14), który Jagiellończycy rozpoczęli już pod wodzą nowego szkoleniowca, Piotra Stokowca. Dani co prawda na pierwszą zdobycz bramkową czekał do piątej kolejki ligowej, ale potem jego dorobek był coraz bardziej okazały. Hiszpana zapamiętamy przede wszystkim z fenomenalnych występów, w których niemal w pojedynkę rozstrzygał ligowe potyczki na korzyść Jagiellonii. Jednym z nich z pewnością było wygrane 6:0 starcie z Ruchem Chorzów (15.09.2013) przy Słonecznej. Dani zdobył w nim dwie bramki i zaliczył trzy asysty. Miał udział przy pięciu trafieniach Żółto-Czerwonych. Był wówczas na ustach całej Polski.

Super Express
Dwóch zawodników Odry w Jadze. – Kiedy praktycznie wszyscy kibice piłkarscy emocjonują się trwającymi mistrzostwami Europy, działacze pracują w pocie czoła w celu kompletowania kadr poszczególnych zespołów na kolejne rozgrywki. We wtorek pierwszy letni transfer potwierdziła Jagiellonia Białystok. Szeregi klubu z Podlasia zasilił Kacper Tabiś z Odry Opole. Niedługo potem ogłoszono także pozyskanie kolejnego piłkarza. (…) 21-letni Tabiś występuje na pozycji prawego obrońcy, choć z powodzeniem może również zagrać na skrzydle. Do Białegostoku trafił na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole. Były młodzieżowy reprezentant Polski przeszedł obligatoryjne testy medyczne, po czym parafował ważną do końca czerwca 2025 roku umowę. Kwota transferu wyniosła zaledwie 35 tysięcy euro. – Bardzo się cieszę. Ciężko na to pracowałem. Jagiellonia to dostrzegła, a ja zamierzam wykorzystać szansę, którą dostałem – powiedział nowy zawodnik „Dumy Podlasia”.

Israel Puerto Jagiellońćzykiem. – Klub z Podlasia ogłosił właśnie pozyskanie trzeciego letniego transferu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wszyscy trzej zawodnicy trafili na Słoneczną tego samego dnia! Po sfinalizowaniu przenosin duetu z Odry Opole – Kacpra Tabisia i Michała Surzyna przyszła kolej na dobrze znanego polskim fanom Israela Puerto. Jagiellonia z pewnością nie zaliczy minionych rozgrywek do udanych. Drużyna, którą w ostatnich meczach prowadził Rafał Grzyb zgromadziła zaledwie 37 „oczek” i zajęła dopiero 9. lokatę w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wynik ten nikogo w Białymstoku nie zadowolił, nic więc dziwnego, że klub usilnie pracuje nad wzmocnieniami kadry zawodniczej. We wtorkowe popołudnie ogłoszono przenosiny do Jagiellonii dwóch młodych piłkarzy Odry Opole – 21-letniego Kacpra Tabisia oraz 17-letniego Michała Surzyna. Niedługo potem „Jaga” poinformowała natomiast o sfinalizowaniu trzeciej tego dnia transakcji. Na Podlasie przeniesie się Israel Puerto, który w zakończonym niedawno sezonie reprezentował barwy Śląska Wrocław.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00