AktualnościBaraże o CLJ U-17: Mamy awans!

Baraże o CLJ U-17: Mamy awans!

Jagiellonia Białystok SSA (2005) wygrała swoje rewanżowe starcie w ramach barażów o wejście do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Jagiellończycy pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg w rozmiarze 4:1 (10:2 w dwumeczu), czym przypieczętowali swój awans do CLJ U-17. Gratulujemy!

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii, Hermesa. – Zaczęliśmy bardzo dobrze, podobnie jak w pierwszym meczu. Szybko strzeliliśmy pierwszą bramkę, która dała nam więcej pewności w grze. Od początku do końca dominowaliśmy w tym spotkaniu. Mieliśmy dużo sytuacji w tym spotkaniu. Było widać różnicę, a warto zaznaczyć, że pojechaliśmy bez wzmocnień z rocznika 2004. Pojechaliśmy sami i utrzymaliśmy poziom z pierwszego meczu. Wygraliśmy zasłużenie. Brawo dla chłopaków. To jest zwieńczenie ciężkiej pracy w całym sezonie. Wprawdzie w zimowych barażach nie udało się awansować, ale teraz mieliśmy zdecydowanie mocniejszy zespół, zarówno mentalnie jak i fizycznie oraz piłkarsko. To jest dla nich nagroda – powiedział trener Hermes.

– Osiągnęliśmy wysoki poziom bez wzmocnień, które były w pierwszym starciu z Olimpią. Zarówno Kuba Lutostański, Igor Szczygieł, Jakub Jasionek oraz Oskar Mabiala dali jakość zespołowi, ale fakt, że bez ich pomocy nie obniżyliśmy lotów świadczy o dyspozycji zawodników. Chłopaki pokazali, że w tym momencie są mocni i obojętnie kto gra starają się utrzymać wysoki poziom – kontynuował szkoleniowiec Jagiellończyków.

Sezon 2020/2021 dla młodych piłkarzy Jagiellonii zakończył się promocją do CLJ U-17. Jak opiekun Żółto-Czerwonych podsumował minioną kampanię? – Liczyliśmy na to, że zimą wygramy ze Stomilem i na wiosnę będziemy grali w CLJ. Nie udało się, ale fajnie, że chłopcy utrzymali podejście i poziom koncentracji. Wiadomo, że rywalizować na poziomie CLJ, a na poziomie wojewódzkim, to jest zupełnie co innego. Widać, że taka sportowa złość podziała na zawodników, którzy mimo przegranej z olsztynianami zimą byli bardzo skoncentrowani, zaangażowani i skupieni na jednym celu, awansie. Przygotowali się bardzo dobrze do baraży. Tu nie chodzi tylko o słabość przeciwnika. Najważniejszy jest jednak ich rozwój. Trzeba pamiętać, że piłkarze Olimpii są starsi od naszych zawodników, ale piłkarsko byliśmy zdecydowanie lepsi – zakończył trener Hermes.

Wygrana i spowodowany nią awans Jagiellończyków oznacza, że w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-17, gr. A, będziemy mieć dwie drużyny, reprezentujące Jagiellonię Białystok. Jeszcze raz – serdecznie gratulujemy Panowie!

Baraże o CLJ U-17, mecz rewanżowy, 23.06.2021 r.

Olimpia Elbląg –Jagiellonia Białystok SSA (2005) 1:4 (0:2), w dwumeczu 10:2 dla Jagiellonii.

Gole dla Jagiellonii: Kryszczuk 4’, 26’; Kowalski 48’, 82’.

Skład Jagiellonii: Tomkiel (D. Andrzejkiewicz 65’) – Krasiewicz, Kuć, Mantur (bryks 55’), Marek (Demiańczuk 60’), Ziętek (Zięba 60’), Kruszewski (Lipiński 55’), Kobus (K), Hinz (Łukawski 55’), Kowalski, Kryszczuk (K. Andrzejkiewicz 60’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00