AktualnościWojciechowski: Ostatni rok dużo mnie nauczył

Wojciechowski: Ostatni rok dużo mnie nauczył

– To motywacja do dalszej pracy. Za mną trudny rok, w którym dużo się nauczyłem – powiedział Oliwier Wojciechowski po podpisaniu umowy z Jagiellonią.

16-latek nie kryje radości z podpisania nowej umowy. – Odbieram to jako motywację do dalszej pracy i nieustannego rozwoju. Klub pokazał, że we mnie wierzy, chce inwestować w mój rozwój. Nie pozostaje mi nic innego, jak korzystać z tych możliwości – podkreśla środkowy -pomocnik.

Ostatnich 12 miesięcy były niełatwym czasem dla 16-letniego pomocnika. – Faktycznie, miniony rok był dla mnie trudny, ze względu na uraz. Niemniej z każdej sytuacji można wyciągnąć lekcję i tak to odbieram. Myślę, że dużo mnie to nauczyło. Z pewnością nie był to stracony czas – mówi Oliwier.

Pomimo perypetii zdrowotnych zawodnik zdołał zadebiutować w rozgrywkach seniorskich. – Najpierw udałem się na obóz do Uniejowa, gdzie wystąpiłem w sparingu pierwszej drużyny. Później zadebiutowałem w III lidze. Nie było źle. Ciągle jestem młodym zawodnikiem. Muszę ciężko pracować i czekać na swoją szansę – zapowiada 16-latek.

Już w poniedziałek Oliwier wyjedzie wraz z pierwszą drużyną Jagiellonii na obóz do Kępy. – Będę najmłodszy, ale rok temu znajdowałem się w podobnej sytuacji więc idzie przywyknąć. Nie stawiam sobie jakichś konkretnych celów, po prostu chcę się rozwijać i z każdym dniem poprawiać umiejętności. Jeżeli zaś trenerzy czy to rezerw, czy pierwszej drużyny dadzą mi szansę, to z pewnością zrobię wszystko, aby ją wykorzystać – zakończył Oliwier Wojciechowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00