AktualnościAndrzej Trubeha dołączył do Jagiellonii

Andrzej Trubeha dołączył do Jagiellonii

Informujemy, że nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok został Andrzej Trubeha. 23-letni napastnik dołączył do zespołu Żółto-Czerwonych z trzecioligowej Legionovii. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie występował z numerem 13.

Andrzej Trubeha jest obywatelem Polski, a na świat przyszedł w ukraińskim Jaworowie. Od najmłodszych lat piłkarskie rzemiosło rozwijał w naszym kraju. Andrzej rozpoczynał karierę w podkarpackim JKS Jarosław. W 2012 roku przeniósł się do rzeszowskiej Stali, gdzie również występował w drużynach młodzieżowych.

W sezonie 2015/2016 bronił już barw Górnika Zabrze. W rezerwach 14-krotnych mistrzów Polski zadebiutował na poziomie trzeciej ligi. Rozegrał 35 meczów na czwartym poziomie rozgrywkowym naszego kraju, zdobywając dla Górnika II 10 bramek.

Solidna postawa Andrzeja w rezerwach śląskiego klubu nie wystarczyła jednak do tego, żeby otrzymać szansę debiutu w pierwszym zespole. W poszukiwaniu regularnej gry na wyższym poziomie przeniósł się do drugoligowej Stali Stalowa Wola. W latach 2017-2019 wystąpił w 43 oficjalnych meczach tego zespołu i zdobył sześć bramek.

W sezonie 2019/2020 bronił już barw trzecioligowego KKS Kalisz. W klubie z Wielkopolski rozegrał łącznie 12 meczów, strzelił trzy gole.

Najlepszy sezon w dotychczasowej karierze Trubeha zanotował w trzecioligowej Legionovii. Podczas kampanii 2020/21 napastnik należał do najlepszych strzelców grupy I i co ciekawe miał okazję dwukrotnie rywalizować z jagiellońskimi rezerwami. W jednym z meczów zdobył nawet bramkę. Legionovia finiszowała na trzeciej pozycji, a Trubeha z 19 golami był trzecim najlepszym strzelcem rozgrywek.

Dobra gra w Legionovii nie umknęła uwadze Jagiellonii, która postanowiła go mieć w swoich szeregach. Andrzej podpisał z Żółto-Czerwonymi dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie grał z numerem 13. Andrzej Trubeha jest już piątym letnim transferem Jagi. W ubiegłym tygodniu białostocki klub zasilili dwaj Hiszpanie – Israel Puerto i Dani Quintana oraz dwaj Polacy – Kacper Tabiś i Michał Surzyn.

Andrzej, witamy!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00