AktualnościRocznik 2007 z awansem do CLJ U-15!

Rocznik 2007 z awansem do CLJ U-15!

AP Jagiellonia Białystok 2007 pokonała w dwumeczu barażowym Varsovię i wywalczyła prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 w przyszłym sezonie. W pierwszym spotkaniu w Warszawie był remis 2:2, a w rewanżowym starciu przy Elewatorskiej podopieczni Rafała Muczyńskiego wygrali 2:1.

Oba zespoły przystąpiły do baraży dzięki dobrej postawie w ligach wojewódzkich. Zespół AP Jagiellonii okazał się zdecydowanie najlepszy w podlaskiej lidze wojewódzkiej trampkarzy, a Varsovia była druga w ekstralidze mazowieckiej, która uchodzi za zdecydowanie silniejszą. Rywal Żółto-Czerwonych był więc bardzo wymagający. Co miał do powiedzenia trener Muczyński po szczęśliwie zakończonym niedzielnym dwumeczu? Poniżej jego komentarz, a zarazem podsumowanie sezonu w wykonaniu jego drużyny.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować chłopakom za ten sezon i cały okres ponad siedmioletniej współpracy. To ponad połowa ich życia. Zwieńczyliśmy fajny sezon awansem do CLJ U-15 i bardzo nas to cieszy. W rundzie wiosennej ligi wojewódzkiej trampkarzy nie mieliśmy żadnych problemów, żeby zająć pierwsze miejsce. Dwa ostatnie mecze barażowe były zdecydowanie najcięższe. Varsovia zajęła drugie miejsce w regionie mazowieckim, więc spodziewaliśmy się trudnego dwumeczu. Tak też było. We wtorek zremisowaliśmy na wyjeździe 2:2. Nasza drużyna pokazała charakter goniąc wynik i to, że w trudnym momencie jest w stanie dobrze zareagować. Był to dobry mecz w naszym wykonaniu, ale dopiero od momentu straty bramki.

– Natomiast w niedzielnym rewanżu również rozpoczęliśmy od straty gola, który na szczęście nas nie podłamał. Próbowaliśmy grać swoje i budować akcje od swojej bramki w każdym możliwym momencie. Widać, że w tym elemencie dobrze się czujemy. Nie boimy się się grać od tyłu, nie wybijamy piłek na oślep. Wczoraj mieliśmy trochę problemów z przeniesieniem gry do środkowej strefy. Drużyna Varsovii podchodziła wysoko i mieliśmy problem z odwróceniem się z piłką w stronę bramki przeciwnika. Gra w początkowej fazie wyglądała tak, że graliśmy w poprzek albo do tyłu. W przerwie zwróciłem chłopakom uwagę na pewne szczegóły, które powinniśmy skorygować w drugiej połowie i to nam się udało. Jeszcze raz dziękuję chłopakom za cały okres współpracy i życzę im powodzenia w dalszym rozwoju. – zakończył trener Rafał Muczyński.

Awans rocznika 2007 do CLJ U-15 oznacza, że w przyszłym sezonie Jagiellonia Białystok będzie miała aż pięciu reprezentantów na poziomie centralnym. W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18 będzie występować jagielloński rocznik 2004, w CLJ U-17 roczniki 2005 i 2006, a w CLJ U-15 drużyny 2007 i 2008. Jest to bez wątpienia wydarzenia bez precedensu, tego jeszcze nie było! Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom znakomitej rundy wiosennej.

Baraże o Centralną Ligę Juniorów U-15 (mecz rewanżowy)

AP Jagiellonia Białystok 2007 – Varsovia 2:1 (1:1)
Bramki dla Jagiellonii: Moćkun 33′, Pietuszewski 75′

AP Jagiellonia: Bobier – Bobowski (55′ Danilewicz), Jaroszuk, Pankiewicz, Biernat, Kułakowski (40′ Tupalski), Sokołowski, Bołtuć (60′ Borys), Pietuszewski (79′ Artemiuk), Levy (40′ Chilmon), Moćkun (65′ Dziekoński).

Pierwsze spotkanie zakończone remisem 2:2. Awans: AP Jagiellonia

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00