AktualnościTransfer, zgrupowanie i plotki, czyli w prasie o Jadze

Transfer, zgrupowanie i plotki, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowym przeglądzie prasy możemy poczytać o nowym nabytku Jagiellonii Białystok. W poniedziałek do Jagi dołączył bowiem napastnik Andrzej Trubeha. Pojawiają się też wątki zgrupowania w Kępie i kolejne plotki transferowe.

Kurier Poranny

Jaga zainteresowana Pazdanem? – Na konferencji prasowej przed wyjazdem Jagiellonii na zgrupowanie trener Ireneusz Mamrot wspomniał, że klub pracuje nad pozyskaniem środkowego obrońcy. Czy będzie nim Michał Pazdan? Przez ostatnie trzy sezony Pazdan grał w Ankaragücü. Zespół spadł jednak z ligi tureckiej, a kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca już wiadomo, że nie zostanie przedłużony. Piłkarz jest więc wolnym zawodnikiem. Sam zawodnik chciałby jednak pozostać nad Bosforem. Jagiellonia jednak nie pasuje i przedstawia swoje oferty Pazdanowi. Czy z nich skorzysta przekonamy się w najbliższych dniach.

Jaga rozpoczęła obóz przygotowawczy: – 28 piłkarzy Jagiellonii udało się na zgrupowanie do Kępy. Zabrakło kilku kluczowych, kontuzjowanych piłkarzy. Nie pojechał także Konrad Wrzesiński, który otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Trener Ireneusz Mamrot będzie miał do dyspozycji dwudziestu ośmiu zawodników, z czego aż czternastu to młodzieżowcy. Na obóz z zespołem nie udał się Konrad Wrzesiński, który otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Niestety, z powodu kontuzji na zgrupowanie nie pojechali także: Paweł Olszewski, Ivan Runje oraz Bogdan Tiru.

WP Sportowe Fakty

Andrzej Trubeha Jagiellończykiem: – Jagiellonia Białystok okazała się bardziej przekonująca niż Legia Warszawa. Jeden z najlepszych piłkarzy ostatniego sezonu III ligi przenosi się na Podlasie. Andrzej Trubeha podpisał już umowę. W zakończonych niedawno rozgrywkach III ligi strzelił 19 goli, czym wzbudził zainteresowanie PKO Ekstraklasy. Chciała go pozyskać m.in. Legia Warszawa, która jednak myślała o nim w kontekście wzmocnienia zespołu rezerw. Ostatecznie Trubeha zdecydował się na dołączenie do Jagiellonii, w której ma otrzymać szansę na treningi i ewentualną grę w pierwszym zespole.

Onet.pl

Nowy piłkarz Jagi: – Andrzej Trubeha to nie jest postać anonimowa dla miłośników niższych lig w Polsce. 23-latek w poprzednim sezonie w barwach Legionovii Legionowo rozegrał 32 mecze i zdobył 19 bramek. Niewykluczone, że to właśnie postawa napastnika w meczach z drugą drużyną Jagiellonii była motywacją do ściągnięcia go do Białegostoku. Podczas ostatniego starcia Legionovii i Jagiellonii II Białystok Trubeha zdobył bramkę, a jego drużyna wygrała 3:1. Legionovia zakończyła sezon na trzecim miejscu w ligowej tabeli, a Trubeha był trzecim najlepszym strzelcem ligi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00