AktualnościWdowik: Nie boję się konkurencji

Wdowik: Nie boję się konkurencji

– Mamy ciężkie treningi, sporo biegamy, ale to wszystko po to, żeby być dobrze przygotowanym do startu sezonu – powiedział Bartłomiej Wdowik, obrońca Jagiellonii Białystok, z którym porozmawialiśmy chwilę po popołudniowy, środowym treningu podczas obozu przygotowawczego w mazowieckiej Kępie.

Czy defensor odczuwa trudy treningów? – Nie jest łatwo, ale mamy zapewnione wszystkie niezbędne rzeczy, w tym odpowiednią regenerację. Ponadto jest tutaj idealna murawa, basen, odnowa, smaczne jedzenie. To wszystko trzeba zapisać na plus.

Jak Bartek ocenia poprzedni sezon PKO BP Ekstraklasy w swoim wykonaniu? – Zagrałem sporo meczów, ponad 20. Jestem wciąż jeszcze młodym zawodnikiem i nadal się uczę. Na pewno mogło być lepiej, popełniłem trochę błędów. Niemniej mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będzie z każdym meczem lepiej.

Czy młody piłkarz czuje się bardziej skrzydłowym czy wciąż jeszcze obrońcą? – To gdzie gram to decyzja trenera. Mogę grać zarówno na lewej obronie jak i na lewej pomocy. Cieszę się, że w poprzednim sezonie udało mi się zdobyć dwie bramki grając nieco wyżej. Jeżeli chodzi o konkurencję w składzie to nie boje się jej. Jest po to, żeby stawać się lepszym. Jeden zawodnik naciska drugiego i wtedy istnieje możliwość poprawy swoich umiejętności, można się rozwijać – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00