AktualnościPrikryl: Czuję się dobrze

Prikryl: Czuję się dobrze

Za nami turniej w siatkonogę i dobrze poszło mojej drużynie. Przegrani rywale będą nas obsługiwać na kolacji. Bardzo dobry trening, czwartek był trochę luźniejszym dniem w porównaniu do bardzo pracowitej środy – mówił Tomas Prikryl, czeski pomocnik Jagiellonii, po czwartkowych zajęciach w Kępie.

– Takie dni, jak ten dzisiejszy z większa liczbą zabaw, też są potrzebne. Od piątku wracamy już jednak do ciężkiej pracy. Rano co prawda ćwiczyliśmy na siłowni, gdzie trenowaliśmy górne partie ciała, a później przenieśliśmy się na boisko, gdzie szlifowaliśmy taktykę. Potem już dominującą formą były zabawy, które były bardzo fajne.

– Mentalnie czuję się bardzo dobrze podczas obozu. Wszyscy cieszymy się z tego, że możemy tu być i pracować przed startem nowego sezonu. Mam nadzieję, że zajęcia, które tutaj odbywamy, odpowiednio przygotują nas do rundy jesiennej. Na ten moment największy nacisk kładziemy na przygotowanie fizyczne – poinformował.

Jakie rozstrzygnięcie Tomek przewiduje przed sobotnim ćwierćfinałem mistrzostw Europy, w którym jego rodacy – Czesi zmierzą się z Duńczykami?

– Oczywiście wierzę w wygraną Czechów, ale Dania to bardzo silny rywal, więc szykuje się zacięta rywalizacja. Jeśli wygrywa się z takim przeciwnikiem jak Holandia, to oczywiście wiara w sukces jest zdecydowanie większa. Starcie przeciwko Danii zapowiada się jednak na trudniejsze, ale jeśli chłopaki dadzą z siebie tyle, ile w ostatnim meczu, powinno być dobrze – prognozował Prikryl.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00