AktualnościMICHAŁ PAZDAN ZNÓW W JADZE!

MICHAŁ PAZDAN ZNÓW W JADZE!

Nie zwalniamy tempa na rynku transferowym. Tym razem kolejny wielki powrót do naszego klubu, czyli ponowne przenosiny Michała Pazdana na Podlasie. Brązowy medalista ekstraklasy z Jagiellonią z sezonu 2014/2015 wrócił do Białegostoku po sześciu latach rozłąki z Jagą. Podpisał umowę na dwa lata, będzie grał z numerem 2.

Wychowanek Hutnika Kraków po raz pierwszy przybył do Jagiellonii latem 2012 roku. Defensor przeniósł się do Jagi z Górnika Zabrze i okazał się dużym wzmocnieniem Żółto-Czerwonych. Szybko zadomowił się w białostockim zespole i przez trzy lata pobytu stanowił o jego sile w linii defensywnej. Często występował też na pozycji defensywnego pomocnika. Grał bezpardonowo i skutecznie w tyłach, czym zaskarbił sobie sympatię naszych fanów. Szczególnie w sezonie 2014/2015, w którym Jagiellończycy sięgnęli po brązowe medale mistrzostw Polski. Pazdan należał do najlepszych piłkarzy Żółto-Czerwonych z tamtego okresu.

W sumie dla Jagi rozegrał w pucharach i lidze 96 oficjalnych spotkań, zdobywając w tym czasie trzy bramki. Bardzo dobra dyspozycja Pazdana wzbudziła zainteresowanie innych klubów. Po sezonie 2014/2015 Michał przeniósł się do ówczesnego wicemistrza Polski, Legii Warszawa. W barwach „Wojskowych” zadebiutował w Lidze Mistrzów i sięgnął po trzy kolejne tytuły mistrza kraju. W międzyczasie był absolutnie kluczową postacią kadry narodowej, która w 2016 roku znalazła się w ćwierćfinale mistrzostw Europy we Francji. Pazdan był podstawowym piłkarzem drużyny prowadzonej przez selekcjonera Adama Nawałkę.

Kolejnym etapem kariery defensora był pobyt w tureckim Ankaragucu. Pazdan występował nad Bosforem przez dwa sezony – 2019/2020 i 2020/2021. Rozegrał w tym klubie 60 oficjalnych meczów, strzelił dwa gole. Ostatni sezon w ekstraklasie tureckiej nie był udany, zakończył się bowiem spadkiem jego drużyny. Po zakończeniu rozgrywek Michał nie przedłużył umowy z Ankaragucu, czym zapoczątkował kolejny rozdział w karierze zawodniczej. Od nowego sezonu znów będzie bronił barw Jagiellonii, co niezmiernie nas cieszy.

Michał, miło znów Ciebie widzieć w naszym klubie! Powodzenia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00