AktualnościPorażka w pierwszym sparingu

Porażka w pierwszym sparingu

Przegraną Jagiellonii Białystok w rozmiarze 0:2 zakończył się sobotni (03.07), pierwszy w trakcie przygotowań do sezonu 2021/2022 mecz kontrolny. Żółto-Czerwoni, przebywający obecnie na obozie przygotowawczym w mazowieckiej Kępie, ulegli Legii Warszawa.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 11. minucie. Wówczas jeden z napastników Legii wykończył strzałem z bliskiej odległości składną i szybką akcję warszawian. Po kolejnych 11 minutach było już 2:0. Błąd w defensywie popełnili Jagiellończycy, a tenże skutecznie wykorzystali warszawianie. Podopiecznym trenera Czesława Michniewicza udało się dowieźć korzystny rezultat do przerwy. Warto nadmienić jeszcze nieprzyjemną sytuację z pierwszej połowy, do której w 39. minucie. Wówczas zmieniony musiał zostać Bartek Bida, który murawę opuścił z urazem.

Druga połowa rozpoczęła się od aż czterech zmian w składzie Jagiellończyków. Roszady miał wnieść nieco ożywienia w poczynania ofensywne białostoczan. Tak też się stało. Wprawdzie podopiecznym trenera Ireneusza Mamrota nie udało się strzelić gola, ale kilkukrotnie postraszyli Legionistów. Najbliżej trafienia dla Jagi było przy okazji uderzenia głową Tarasa Romanczuka (piłka trafiła w obramowanie bramki) oraz po rzucie wolnym, kiedy nieznacznie pomylił się Krzysztof Toporkiewicz. Ostatecznie skończyło się na wyniku znanym do przerwy, czyli zwycięstwie Legii 2:0.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Ireneusza Mamrota. – Były momenty, kiedy organizacja naszej gry była na dobrym poziomie. Szkoda straconych bramek. Legia była dzisiaj bardzo skuteczna, potrafiła stworzone przez siebie sytuacje zamienić na gole. My również mieliśmy swoje okazje, których nie potrafiliśmy sfinalizować. W pierwszej połowie głównie po stałych fragmentach, a po zmianie stron sytuacja Tarasa, który trafił w poprzeczkę. To nie wynik jest w tym momencie najważniejszy tylko to, żebym się przyjrzał wszystkim zawodnikom i tak też było – powiedział trener Jagi. Całej wypowiedzi można wysłuchać w materiale wideo, dostępny na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

– Był to bardzo wartościowy sparing, zarówno dla nas jak i dla Jagiellonii. Odbył się w dobrej atmosferze, z poszanowaniem kości rywali. Żałuję bardzo, że coś się przydarzyło Bartkowi Bidzie, ale było to bez kontaktu z przeciwnikiem. Mam nadzieję, że to nic groźnego. Szkoda by było, gdyby musiał pauzować już na początku sezonu. Dla nas był to o tyle ważny sparing, że zagraliśmy ostatni mecz przed potyczką z Bodo. Rozegraliśmy 60 minut w składzie zbliżonym do tego, w którym możemy zagrać w środę. Nie zagrali dzisiaj Kapustka i Luquinhas, którzy narzekali na drobne urazy. Wszyscy pozostali zawodnicy byli do dyspozycji i przez 60 minut graliśmy w najmocniejszym składzie – to z kolei słowa szkoleniowca Legii Warszawa, trenera Czesława Michniewicza. Całej wypowiedzi również można wysłuchać w zamieszczonym powyżej materiale.

Po meczu głos zabrał także kapitan białostoczan, Taras Romanczuk. – Większość zawodników dostała dzisiaj swój czas. To pierwszy sparing, trenowaliśmy dosyć mocno przez cały tydzień. Codziennie mamy po dwa treningi, a dzisiaj kilku zawodników rozegrało 90 minut. Ja i Martin spędziliśmy na murawie chyba 80. Legia jest na innym etapie przygotowań. W środę grają mecz eliminacji Ligi Mistrzów. Wynik na pewno nie zadowala. Zawsze wychodzimy po to, żeby walczyć do końca. Nieważne, czy to sparing czy mecz ligowy. Dużo jeszcze roboty przed nami, ale sporo już za nami, ponadto czekają nas kolejne sparingi. Będzie dobrze – powiedział pomocnik Jagi. Cała wypowiedź w poniższym materiale, w którym znaleźć można też wypowiedź młodego napastnika Dumy Podlasia, Krzysztofa Toporkiewicza.

Sparing z Legią był pierwszym z serii gier kontrolnych, które przewidziane są na okres przygotowawczy do startu sezonu 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy. Kolejny taki mecz zostanie rozegrany w najbliższy wtorek, 6 lipca, o godz. 12:00. Wówczas w Kępie Jagiellończycy zmierzą się z Radomiakiem Radom. W późniejszym okresie przyjdzie czas na spotkania z Wigrami Suwałki (9 lipca w Kępie), Arise Limassol (14 lipca, godz. 11:00 w Kielcach). Następnie czeka nas jeszcze jeden sparing, który odbędzie się 17 lipca w Białymstoku.