AktualnościPorażka z Radomiakiem

Porażka z Radomiakiem

Jagiellonia przegrała drugi sparing podczas zgrupowania w Kępie. „Żółto-Czerwoni” musieli uznać wyższość Radomiaka Radom 1:4. Jedynego gola dla białostockiej drużyny strzelił Przemysław Mystkowski.

Podobnie jak w spotkaniu z Legią Warszawa trener Ireneusz Mamrot konsekwentnie testował ustawienie z trójką środkowych obrońców. Wobec urazów Bogdana Tiru, Ivana Runje oraz Bartosza Kwietnia, który w poniedziałek opuścił Kępę, spotkanie przeciwko beniaminkowi Ekstraklasy Jaga rozpoczęła z Błażejem Augustynem, Israelem Puerto oraz powracającym po sześciu latach do Białegostoku Michałem Pazdanem. „Pazdek” zagrał pierwszy raz po kilkumiesięcznej przerwie.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Jagiellonii, która jako pierwsza stworzyła zagrożenie pod bramką rywala. Po dośrodkowaniu Tomasa Prikryla piłkę w polu karnym przejął Andrzej Trubeha, jednak po jego uderzeniu futbolówka minęła bramkę radomskiego zespołu. Kilkanaście minut później okazję do objęcia prowadzenia miał Martin Pospisil. Czech egzekwował rzut wolny z bocznej strefy pola karnego, jednak po jego uderzeniu golkiper Radomiaka w świetnym stylu odbił piłkę na rzut rożny.

Co nie udało się „Pepikowi”, wyszło naszym rywalom. W 21. minucie Filipe Nascimento popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu Brazylijczyka odbiła się od poprzeczki, pleców Xaviera Dziekońskiego i wpadła do naszej bramki.

Stracony gol dodał animuszu Jagiellończykom, którzy ruszyli do przodu i trzy minuty później wywalczyli rzut karny. Sędzia podyktował „11” za faul na Bojanie Nasticiu, a do piłki podszedł Przemysław Mystkowski. „Mystek” pewnie uderzył w lewy róg, zmylił golkipera rywali i doprowadził do wyrównania.

W trakcie I połowy optyczną przewagę miała Jagiellonia, jednak naszej drużynie nie udawało się jej udokumentować klarowną podbramkową sytuacją. Kiedy wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis, w 44. minucie efektownym rajdem popisał się Miłosz Kozak. Po jego centrze najsprytniej w naszym polu karnym odnalazł się Karol Angielski, który strzałem głową pokonał Dziekońskiego.

Po zmianie stron od razu mocno ruszyli radomianie. W tamtej sytuacji mieliśmy sporo szczęścia, ponieważ po strzale z obrębu pola karnego wprowadzonego po przerwie Błażeja Niezgodę uratował słupek. Poza golkiperem powracającym z wypożyczenia trener Ireneusz Mamrot posłał na boisko sporo młodzieży – Kacpra Tabisia, Oliwiera Wojciechowskiego, Kubę Orpika, Krzysztofa Toporkiewicza, Bartka Wdowika, a później także Eryka Matusa, Michała Surzyna oraz Gabora Żukowskiego.

W trakcie drugiej połowie Jagiellonia najgroźniejsze sytuacja tworzyła po stałych fragmentach gry. Bardzo groźne wrzutki w pole karne rywali słał Dani Quintana. Po jego zagraniach świetne okazje mieli Wdowik i Puerto. Piłka po strzale Hiszpana odbiła się jednak od poprzeczki.
Co nie wyszło Jagiellończykom, udało się naszym rywalom. Najpierw Błażej Niezgoda skapitulował po uderzeniu Dominika Sokoła z 62. minuty, a później pokonał go Mateusz Radecki.

Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownej sytuacji. Trener Ireneusz Mamrot zdecydował się na liczne eksperymenty. Warto wspomnieć, że w drugiej połowie na środku obrony, obok Israela Puerto, zagrali Bojan Nastić i Stephen Bitok.

Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom 1:4 (1:2)
gole: Przemysław Mystkowski 24’ (k) – Xavier Dziekoński 21’ (s), Karol Angielski 44’, Dominik Sokół 62’, Mateusz Radecki 68’

Jagiellonia Białystok:
(I połowa) 55. Xavier Dziekoński – 14. Tomas Prikryl, 4. Israel Puerto, 3. Błażej Augustyn, 15. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić – 26. Martin Pospisil, 6. Taras Romanczuk, 23. Karol Struski – 13. Andrzej Trubeha, 8. Przemysław Mystkowski

(II połowa) 33. Błażej Niezgoda – 20. Kacper Tabiś, 4. Israel Puerto (80’ 39. Gabor Żukowski), 3. Błażej Augustyn (65’ 12. Stephen Bitok), 5. Bojan Nastić, 27. Bartłomiej Wdowik (80’ 35. Eryk Matus) – 22. Oliwier Wojciechowski, 8. Przemysław Mystkowski (80’ 23. Karol Struski), 42. Jakub Orpik – 44. Krzysztof Toporkiewicz, 21. Dani Quintana (80’ 24. Michał Surzyn)

Radomiak Radom:
(I połowa) Mateusz Kochalski – Artur Bogusz, Mateusz Cichocki, Mateusz Bodzioch, Dawid Abramowicz – Leandro (38’ Miłosz Kozak), Michał Kaput (41’ Mateusz Radecki), Filipe Nascimento, Mario Rondon, Luis Machado – Karol Angielski

(II połowa) Filip Majchrowicz – Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Grudziński, Adam Banasiak – Miłosz Kozak, Mateusz Radecki, Jonathan Simba Bwanga, Jakub Nowakowski, Kacper Pankowski (69’ Kacper Wiatrak) – Dominik Sokół