AktualnościJesus Imaz: Wrócić w dobrej formie

Jesus Imaz: Wrócić w dobrej formie

– W piątkowym sparingu powinienem dostać kilka minut, aby zobaczyć, jak organizm zareaguje po urazie. Chciałbym jak najszybciej wznowić zajęcia z pełnym obciążeniem – powiedział w rozmowie z jagiellonia.pl Jesus Imaz.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie partnerzy-1024x108.png

Imaz od kilku dni trenuje indywidualnie. – Z każdym dniem jest coraz lepiej, bliżej mojego powrotu do gry. W piątkowym sparingu powinienem dostać kilka minut, aby zobaczyć, jak organizm zareaguje po urazie. Chciałbym jak najszybciej wznowić zajęcia z pełnym obciążeniem i wrócić do swojej wysokiej formy – zapowiada zdobywca 11 bramek dla Jagi w ubiegłym sezonie.

Jak nasz atakujący zareagował na przyjście Israela Puerto i Daniego Quintany? – Jest bardzo fajna atmosfera. Wiadomo, że ja, Israel i Dani trzymamy się blisko, pochodzimy z tego samego kraju, posługujemy się tym samym językiem. To jednak nie oznacza, że zamykamy się na innych. Wręcz przeciwnie, mamy dobre relacje z pozostałymi kolegami. Lubimy robić sobie żarte, dbamy o dobrą atmosferę w drużynie. Po prostu jesteśmy otwartymi ludźmi – deklaruje Jesus.

Ostatnie wyniki meczów kontrolnych są dalekie od oczekiwań kibiców. – Myślę, że sparingi to czas, w którym testuje się różne ustawienia. To dobra okazja do wszelkiej maści eksperymentów, dlatego lepiej przegrać w takich okolicznościach niż w meczu o punkty. W takich spotkaniach widać, gdzie tkwią nasze mankamenty, nad czym musimy jeszcze popracować. Do startu ligi pozostało jeszcze trochę czasu i musimy wykorzystać go w możliwie najlepszy sposób, aby efektownie i efektywnie wejść w nowy sezon – wyjaśnia Hiszpan.

Ile czasu będzie potrzebował zespół, aby znaleźć na boisku wspólny język z Danim i Michałem Pazdanem? – Oczywiście Dani i Michał dobrze znają klub oraz ligę, grali tutaj z powodzeniem przez kilka lat. Obaj jednak potrzebują czasu, ponieważ długo nie grali. Myślę, że ich powrót do dobrej dyspozycji jest kwestią kilku tygodni. To inteligentni zawodnicy, z dużym doświadczeniem. Na pewno będą wartością dodaną dla Jagiellonii i szybko znajdziemy wspólny język na boisku – zapowiada Imaz.

Obóz w Kępie jest okazją do przetestowania nowej taktyki. –  Fakt, że trener dość intensywnie testuje nowe ustawienie taktyczne. Mam nadzieję, że jak najszybciej się do niego przystosujemy i przyzwyczaimy. Co prawda na razie wyniki meczów sparingowych dalekie są od ideałów, ale wierzę, że ten proces adaptacji będzie trwał krótko i już niebawem będziemy prezentowali dokładnie to, czego trener od nas wymaga – mówi 31-latek.

We wtorek przygodę z EURO zakończyła reprezentacja Hiszpanii. – Nie muszę się wstydzić występu Hiszpania, która pokazała się z bardzo dobrej strony. Rzuty karne, wiadomo to loteria. Jedni i drudzy mają po 50 procent szans na powodzenie. Pomimo bardzo dobrego występu nie udało się moim rodakom wejść do finału, ale kończą oni mistrzostwa z podniesioną głową, a w meczu o złoto będę kibicował Italii – zakończył Jesus Imaz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00