AktualnościPrezentacja zespołu i sparing z Górnikiem Łęczna

Prezentacja zespołu i sparing z Górnikiem Łęczna

Informujemy, że w sobotę, 17 lipca, zostanie rozegrany ostatni mecz kontrolny Jagiellonii Białystok przed startem sezonu 2021/2022. Spotkanie odbędzie się o godzinie 12:30 na Stadionie Miejskim w Białymstoku, a rywalem Żółto-Czerwonych będzie Górnik Łęczna. Starcie będzie połączone z prezentacją drużyny przed początkiem zbliżającej się kampanii. Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego meczu.

Mecz odbędzie się z udziałem publiczności. Na trybunach Stadionu Miejskiego w Białymstoku dostępnych będzie 4 500 miejsc na trybunie „Prosta”. Wejście na stadion odbywać się będzie bramką K6. Cena biletów będzie zestandaryzowana, wyniesie 10 złotych za jedną wejściówkę. Warto zaznaczyć, że karnetowicze będą mieli możliwość wydrukowania biletu za 0 złotych, który będzie uprawniał do udziału w tej imprezie. Karnet nie obejmuje tego wydarzenia. Obowiązkowe jest wygenerowanie osobnego biletu. Sprzedaż rozpocznie się w czwartek, 8 lipca, o godzinie 16:00. Do soboty (10.07), do godz. 12:00, karnetowicze mają gwarancje miejsca na trybunach w trakcie trwania imprezy. Po upływie tego czasu miejsca zostają zwolnione i będą dostępne w ogólnej sprzedaży. Informujemy, że jednocześnie trwa proces sprzedaży biletów również dla osób nieposiadających karnetu.

Podczas spotkania obowiązywać będzie reżim sanitarny. Oznacza to, że do sprzedaży przeznaczone zostanie co drugie miejsce na trybunie „Prosta”. Na terenie imprezy będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczki za wyjątkiem otwartych przestrzeni, tj. parkingu. Maseczkę będzie można zdjąć dopiero i wyłącznie po zajęciu zakupionego miejsca. Uczestnicy wydarzenia są zobowiązani do stosowania się do poleceń stadionowego spikera oraz stewardów.

Sparing z Górnikiem Łęczna będzie połączony z prezentacją drużyny przed startem sezonu 2021/2022. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 10:00. Imprezę rozpoczniemy o godzinie 10:30 licytacjami na cel charytatywny w postaci zbiórki na leczenie chorego na SMA chłopca z Białegostoku, Mikołaja. W trakcie prowadzona będzie również zbiórka na trybunach. Początek prezentacji jest natomiast przewidziany na godzinę 10:45. Podczas jej trwania przewidziane są atrakcje i upominki. Kibice będą mieli m.in. możliwość zadania pytania piłkarzom. Pytania zostaną wybrane spośród umieszczonych pod dotyczącym tej kwestii postem na portalu Facebook oraz nadesłanych na klubowe konto na portalu Facebook. Prezentacje poprowadzą Monika Wądołowska, Artur Grygolec i Emil Kamiński.

Tradycyjnie, już po raz trzeci Jagiellonia Białystok inicjuje akcję charytatywną Jaga Pomaga. Informujemy, że podczas sparingu z Górnikiem Łęczna zawodnicy wystąpią w unikatowych koszulkach, w których zagrają tylko raz w tym sezonie. Po zakończeniu meczu wszystkie trykoty zostaną podpisane przez członków drużyny, a następnie będą sukcesywnie przekazywane na różne aukcje charytatywne. Podobną akcję zorganizowaliśmy w 2017 roku oraz na początku ubiegłego sezonu.

Jednocześnie informujemy, że decyzją sztabu szkoleniowego sparing nie będzie transmitowany w formie wideo. Z meczu z Górnikiem Łęczna przeprowadzona zostanie relacja radiowa, której będzie można słuchać na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Ponadto zapraszamy do JagaTV w trakcie trwania prezentacji oraz chwilę przed jej rozpoczęciem. Odbędzie się studio live z udziałem gości, takich jak m.in. Prezes Zarządu Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska, były zawodnik Żółto-Czerwonych Antoni Cylwik, jak również członkowie sztabu szkoleniowego oraz zawodnicy Dumy Podlasia.

Mecz zostanie poprzedzony piknikiem na parkingu pod Stadionem (od strony ul. Słonecznej), który rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 15:00. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie atrakcji w postaci cateringu oraz „dmuchańców” dla dzieci. Animatorzy Akuku Kids Event przygotowali dla dzieci atrakcje w postaci animacji oraz zabaw sportowo-ruchowych. Ponadto będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z maskotką Jagiellonii, czyli słynną pszczołą, oraz zaopatrzenia się w gadżety kibicowskie w jagiellońskim punkcie sprzedaży. Będzie również istniała możliwość zakupu biletów na sparing w znajdujących się od strony ul. Słonecznej kasach biletowych.

Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami na stadionie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu. Do zobaczenia przy Słonecznej!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00