AktualnościRemis na koniec zgrupowania

Remis na koniec zgrupowania

Za Jagiellonią ostatni sparing podczas zgrupowania w Kępie. W piątek „Żółto-Czerwoni” zremisowali z Wigrami Suwałki 1:1. Jedyną bramkę dla białostockiej drużyny zdobył Gabor Żukowski.

Trener Ireneusz Mamrot nie zmienił wyjściowej jedenastrki w stosunku do niedawnego spotkania z Radomiakiem. Nasz szkoleniowiec konsekwentnie stosował ustawienie z trzema środkowymi defensorami, a blok od początku tworzyli Błażej Augustyn, Israel Puerto oraz Michał Pazdan, dla którego był to drugi występ w jagiellońskim trykocie od momentu powrotu na boisko.

Jagiellonia mogła objąć prowadzenie już na początku spotkania, kiedy w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Andrzej Trubeha. Niestety, napastnik pozyskany w letnim oknie transferowym nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Później gra przeniosła się do środkowej strefy boiska. „Żółto-Czerwoni” mieli optyczną przewagę, jednak niewiele z niej wynikało. Brakowało bowiem strzałów na bramkę Wigier.

W 37. minucie Jagiellonia powinna wyjść na prowadzenie. Akcja rozpoczęła się od przechwytu Tarasa Romanczuka w środkowej strefie boiska. Nasz kapitan rociągnął akcję na prawą stronę, którą popędził Andrzej Trubeha. Napastnik tym razem świetnie wyłożył futbolówkę na siódmy metr, gdzie nabiegał Karol Struski. 20-letni zawodnik oddał strzał, niestety niecelny, a futbolówka przefrunęła nad bramką Wigier.

W pierwszej połowie nie brakowało również kontrowersji, ponieważ w polu karnym padł Bartłomiej Wdowik po starciu z rywalem. Gwizdek sędziego jednak milczał, a arbiter kazał grać dalej.

W przerwie sztab szkoleniowy Jagiellonii zdecydował się na liczne zmiany. Na boisku pojawili się Krzysztof Toporkiewicz, Stephen Bitok, Kacper Tabiś, Stephen Bitok oraz Przemysław Mystkowski.

Druga połowa rozpoczęła się w możliwie najgorszy sposób dla Jagiellonii. W 48. minucie Denis Gojko wykorzystał bierną postawę Stephena Bitoka i pięknie uderzył z narożnika pola karnego i nie dał szans Dziekońskiemu na skuteczną interwencję.

Po tej bramce suwalczanie jeszcze mocniej skupili się na defensywie. Białostoczanie nie mogli znaleźć sposobu na szczelną obronę suwalskiego zespołu, który wyprowadził kilka kontr. Jedna z nich została przerwana przez Israela Puerto faulem, a sędzia odgwizdał rzut wolny. Po nim zespół trenera Salika był bliski podwyższenia prowadzenia, ale kapitalnie interweniował wprowadzony w drugiej połowie Błażej Niezgoda.

Jagiellończycy szukali sposobu na sforsowanie defensywy Wigier. Mocnym strzałem popisał się Puerto, ale golkiper zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

W 89. minucie Jaga miała rzut wolny przed polem karnym rywali. Na bezpośredni strzał zdecydował się Przemysław Mystkowski, który Piotr Słowikowski zdołał jeszcze odbić, ale już po dobitce Żukowskiego był bezradny.

Jagiellonia kolejny sparing rozegra w środę, a jej rywalem będzie Aris Limassol.

Jagiellonia – Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
gole: Żukowski 89′ – Gojko 48′

Jagiellonia Białystok: 55. Xavier Dziekoński (62, 33. Błażej Niezgoda) – 14. Tomáš Prikryl (46’ 20. Kacper Tabiś), 4. Israel Puerto (84’ 39. Gabor Żukowski), 3. Błażej Augustyn (86’ 42. Jakub Orpik), 2. Michał Pazdan (46’ 5. Bojan Nastić), 27. Bartłomiej Wdowik (4’, 12. Godfrey Stephen Bitok; 80’ 35. Eryk Matus) – 26. Martin Pospisil (80’ 23. Karol Struski), 6. Taras Romanczuk (80’ 22. Oliwier Wojciechowski), 23. Karol Struski (46’ 8. Przemysław Mystkowski) – 13. Andrzej Trubeha (46’ 44. Krzysztof Toporkiewicz), 11. Jesus Imaz (34’ 21. Dani Quintana; 84’ 24. Michał Surzyn)

Wigry Suwałki: 33. Piotr Słowikowski – 5. Michał Ozga (57’ 26. Jan Flak), 93. Łukasz Bogusławski, 2. Tomasz Lewandowski (59’ 25. Filip Kozłowski), 19. Rafał Grzelak, 20. Elso Brito (46’ 4. Kacper Gruszczyński) – 22. Mateusz Sowiński, 11. Patryk Mularczyk (46’ 90. Denis Gojko), 27. Robert Bartczak (46’ Patryk Czułowski), 9. Kacper Wełniak (46’ 94. zawodnik testowany; 84’ 15. Jakub Świątek) – 97. Michał Żebrakowski (46’ 77. Błażej Radwanek)

żółte kartki: Puerto, Augustyn – Żebrakowski

sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)