AktualnościPożegnanie i budżet, czyli w prasie o Jadze

Pożegnanie i budżet, czyli w prasie o Jadze

W środowej prasówce w kontekście Jagiellonii znajdujemy informację o odejściu Krisa Twardka. Ponadto Ekstraklasa przyjęła budżet na kolejny sezon.

Przegląd Sportowy
Budżet Ekstraklasy zatwierdzony. – Rada Nadzorcza przyjęła najwyższy w historii budżet Ekstraklasy. Łącznie do podziału w sezonie 2021/22 jest 230 mln zł, jednak zarząd Ekstraklasy pracuje nad tym, by kwota ta była jeszcze wyższa. Rada dostosowała także do 18-zespołowej ligi model podziału środków pomiędzy kluby. (…) Największą część stanowi kwota stała – to 44% całości środków przeznaczonych dla klubów Ekstraklasy. Ta część jest dzielona po równo. Jej ważnym elementem jest suma 18 milionów złotych przekazywana na działalność związaną ze szkoleniem młodzieży – po jednym milionie na klub. Środki te pochodzą z opłat uzyskiwanych od bukmacherów oraz z kar nakładanych przez Komisję Ligi.

Kurier Poranny
Kris Twardek odchodzi z Jagiellonii. – Kontrakt kanadyjskiego piłkarza Krisa Twardka z Jagiellonią Białystok został rozwiązany za porozumieniem stron. (…) W Jagiellonii Białystok rozegrał 15 spotkań w ekstraklasie. Jak poinformował na twitterze Janekx89 Twardek trafi do słowackiego klubu FC Senica.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00