AktualnościRaport z remisu, czyli w prasie o Jadze

Raport z remisu, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasówce w kontekście Jagiellonii pojawia się kilka informacji. Najważniejszą jest relacja ze sparingu z Arisem Limassol.

Paweł Gierach zagra w GKS-ie Katowice. – Paweł Gierach trafi do GKS Katowice na zasadzie transferu definitywnego. Do Jagiellonii (Akademii Piłkarskiej) trafił w 2017 roku. W 2018 roku wraz z drużyną juniorów młodszych zdobył tytuł mistrzów Polski. W 2019 roku został wypożyczony do pierwszoligowych Wigier Suwałki, w których spędził dwa ostatnie sezony.

Gazeta Współczesna
Remis z Arisem. – Piłkarze Jagiellonii Białystok, chociaż mieli dużą przewagę, to jednak nie potrafili wygrać z Arisem Limassol. W dodatku jedna niefrasobliwość w defensywie i utrata bramki mogła ich kosztować nawet przegrany mecz. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota przez 90 minut przeważali na boisku, jednak w konstruowaniu skutecznych akcji byli mało przekonywujący. (…) W drugiej połowie, w obu zespołach doszło do wielu zmian, Jagiellonia zagrała bardzo młodzieżowym składem, który mocno próbował rozruszać defensywne szyki Arisu. Białostoczanie jednak raz przysnęli w obronie. Bartłomiej Wdowik zgubił krycie i Theódoros Iossifídis z dwóch metrów skierował głową piłkę do siatki bramki Jagiellonii, którą strzegł w II połowie Pavels Steinbors. Żółto-Czerwoni w końcówce przycisnęli Cypryjczyków i po jednym z rzutów rożnych Krzysztof Toporkiewicz wyrównał na 1:1.

Z Rakowem w Białymstoku? – Można rozegrać cztery pierwsze mecze sezonu na własnym stadionie? Można, jeśli ma się trochę szczęścia i… gra z Rakowem Częstochowa. Wiedzą o tym w Jagiellonii Białystok, która najprawdopodobniej dopiero w piątej serii powalczy o punkty poza stolicą Podlasia. (…) Według naszych ustaleń do Jagiellonii już wpłynęło pismo z prośbą, by mecz 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy został rozegrany właśnie w Białymstoku, na co najpewniej władze klubu z Podlasia przystaną.