AktualnościAugustyn: Przełożyć formę na ligę

Augustyn: Przełożyć formę na ligę

Dzisiaj udało się strzelić dwa gole, ale nie mają one większego znaczenia, ponieważ to tylko sparing. Stąpamy twardo po ziemi, pamiętamy przecież, że zimą notowaliśmy bardzo dobre wyniki w spotkaniach kontrolnych, co nie miało później jakiegokolwiek przełożenia na rywalizację w lidze – powiedział po sparingu z Górnikiem Łęczna obrońca Jagi, zdobywca dwóch bramek, Błażej Augustyn.

W spotkaniu z łęcznianami rosły defensor zaprezentował walory ofensywne. – W ubiegłym sezonie nic nie chciało wpaść, chociaż miałem kilka okazji. Dzisiaj udało się strzelić dwa gole, ale nie mają one większego znaczenia, ponieważ to tylko sparing. Stąpamy twardo po ziemi, pamiętamy przecież, że zimą notowaliśmy bardzo dobre wyniki w spotkaniach kontrolnych, co nie miało później jakiegokolwiek przełożenia na rywalizację w lidze. Co do samego meczu, dzisiaj po prostu wszystko nam zagrało, mam na myśli ustawienie taktyczne, skuteczność w polu karnym rywala. W końcu wygraliśmy i to przekonywująco. Ostatnio dawało znać o sobie zmęczenie obozowe, ale wraz ze schodzeniem z obciążeń zyskujemy świeżość, szybkość, po prostu łapiemy wyższą formę – podkreśla „August”.

Na ile ta Jagiellonia ze sparingu z Górnikiem jest tą, którą zobaczymy w przyszłą sobotę? – Sparingi w żadnym stopniu nie mają przełożenia na ligę. Jak już wspomniałem, w ubiegłym sezonie świetnie wyglądaliśmy zimą, a potem zaliczyliśmy bardzo słabą rundę wiosenną. Jeżeli mam być szczery, wolałbym przegrywać wszystko w meczach kontrolnych, a wygrywać w lidze. Niemniej zrobimy wszystko, aby tę dyspozycję z dzisiaj przełożyć na rywalizację z Lechią Gdańsk. Wierzę, że ciężkie treningi, które wałkowaliśmy w Kępie, znajdą przełożenie w Ekstraklasie – wyjaśnia środkowy obrońca.

Jak doświadczony zawodnik odnajduje się w ustawieniu z trójką środkowych obrońców? – Miałem już okazję tak grać we Włoszech i w Polsce. Aby to wypaliło, musi ze sobą zagrać wiele czynników. Myślę, że czas będzie działał na naszą korzyść, ponieważ mamy w kadrze wielu doświadczonych piłkarzy. Najważniejsze, abyśmy mentalnie dostosowali się do zmiany i aby każdy brał na siebie odpowiedzialność – zakończył Błażej Augustyn.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00