AktualnościMystkowski: Wszystko zweryfikuje liga

Mystkowski: Wszystko zweryfikuje liga

– Przed nami tydzień pracy, podczas którego każdy będzie walczył o miejsce w składzie. Oczywiście moim celem jest wyjściowa jedenastka. Na pewno będę robił wszystko, żeby tak było, ale czy to się stanie jest decyzją trenera – powiedział Przemysław Mystkowski, pomocnik Jagiellonii Białystok, po wygranym 4:0 sobotnim (17.07) sparingu z Górnikiem Łęczna.

– Trener postawi na najlepiej wyglądających zawodników. Każdy będzie walczył o swoje. W obecnym ustawieniu jest sporo biegania. Nie mamy skrzydłowych, więc czasami trzeba zejść do boku. Niemniej jeżeli chodzi o aspekty ofensywne, to jest super rozwiązanie. Jest dużo opcji do grania. Mam nadzieję, że będzie to wyglądało tak jak w dzisiejszym sparingu. Wierzę, że wyniki i liczba bramek będzie zadowalała zarówno nas jak i kibiców – mówił popularny „Mystek”.

– Jeżeli ktoś wie na czym polega okres przygotowawczy to na pewno rozumie, że każda drużyna inaczej w tym czasie pracuje, a każdy piłkarz w inny sposób odczuwa zmęczenie. Wiadomo, że schodzimy z obciążeń im bliżej ligi, będziemy łapać świeżość. Dzisiaj pokazaliśmy nasze oblicze. Na obozie było zmęczenie, ale nie ma się co tłumaczyć. Każdy sparing graliśmy po to, żeby wygrać. To tylko mecz kontrolny, wszystko zweryfikuje liga. Każda drużyna przygotowuje się po to, żeby punktować w lidze. Wiadomo, że dobrze jest wygrywać mecze, ale podkreślam, że sparingi to tylko przygotowanie do ligi. Mam nadzieję, że wyniki będą takie jak dzisiejszy. Wszyscy bardzo byśmy tego chcieli – zakończył piłkarz Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00