AktualnościRomanczuk: Nastawiamy się pozytywnie przed sezonem

Romanczuk: Nastawiamy się pozytywnie przed sezonem

– Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze pod względem organizacyjnym. Oprócz kilku okazji spowodowanych naszymi błędami przeciwnik nie stworzył sobie sytuacji. Cieszę się, że na trybunach pojawili się kibice. Myślę, że dzisiejszą grą trochę ich zachęciliśmy do tego, żeby w trakcie sezonu przychodzili na stadion i nas wspierali – powiedział kapitan Jagiellonii Białystok, Taras Romanczuk, po wygranym 4:0 sobotnim (17.07) sparingu z Górnikiem Łęczna.

– To jest dobry prognostyk przed ligą. Przede wszystkim pod tym względem, żeby chłopaki pozytywnie się nastawili, że jednak potrafimy grać w piłkę. Do tej pory nie wygraliśmy w sparingach. Widziałem, jak ciężko pracowaliśmy, szczególnie na obozie, gdzie prawie codziennie mieliśmy po dwa treningi. Mam ogromną nadzieję, że w sezonie dobre wyniki przyjdą już od początku – mówił pomocnik Żółto-Czerwonych.

– Zarówno Michał, jak i Błażej czy Israel dobrze dzisiaj zagrali. Wyprowadzali piłkę, asekurowali grających z przodu chłopaków. Gramy w nowej taktyce, nad czym mocno pracowaliśmy i czego dzisiaj były efekty. Nie tylko tworzyliśmy sobie sytuacje, ale także je wykorzystywaliśmy. W meczach z Radomiakiem i Wigrami mogliśmy spokojnie prowadzić w pierwszej połowie, ale nie mogliśmy strzelić. Dzisiaj realizacja założeń była na dobrym poziomie, czego efektem było to, że mecz ustaliliśmy już w pierwszej połowie. Cały czas wprowadzane są korekty do tego ustawienia, nad którym nieustannie pracujemy. Doskonalimy zarówno pressing, jak i grę w obronie czy w ataku pozycyjnym. Pracujemy nad tym i patrzymy do przodu. Nastawiamy się pozytywnie przed sezonem – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00