AktualnościJan Faberski podpisał umowę z Jagiellonią Białystok

Jan Faberski podpisał umowę z Jagiellonią Białystok

Niezmiernie miło nam poinformować, że Jan Faberski z Akademii Piłkarskiej Jagiellonii podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z naszym klubem.

W minionym sezonie Faberski był członkiem zespołu z rocznika 2006, rywalizującego w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Janek był wyróżniającą się postacią w tej drużynie, a dobrą postawą zapracował na podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu w swojej karierze. W nadchodzącej kampanii urodzony w 2006 roku piłkarz będzie występował w zespole z rocznika 2005, rywalizującym w zespole CLJ U-17.

– Jestem szczęśliwy z powodu podpisania kontraktu. Cieszę się, że mogę grać w piłkę i nadal się rozwijać. Stawiam sobie wysokie cele, które będę próbował realizować – powiedział Jan Faberski, młody piłkarz Jagiellonii Białystok, po podpisaniu pierwszej umowy z Żółto-Czerwonymi.

– W Jagiellonii jest coraz wyższy poziom. Moim zdaniem trenerzy pracujący w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii są na europejskim poziomie. Panuje tutaj odmienna mentalność niż w innych polskich klubach. Cieszę się, że mogę tu być – mówił zawodnik z rocznika 2006.

Kogo podpatruje i na kim wzoruje się Janek? – Przede wszystkim Leo Messi. Cenię jego drybling, obserwację gry. Ponadto Frenkie de Jong, też zawodnik FC Barcelony. Do tego grona dorzuciłbym Neymara.

W jakiej roli najlepiej czuje się na boisku nasz młody zawodnik? Czy jest to pozycja numer 10? – Trzymam się tej pozycji, ale mogę też schodzić niżej w środku pola. Lepiej czuję się jednak wyżej, gdzie mam więcej swobody. Grając na tej pozycji jest mi wygodniej.

Czy Janek obawia się rywalizacji ze starszymi od siebie rywalami w nadchodzącym sezonie? – Nie, nie obawiam się. Dla mnie jest to kolejne wyzwanie, następny cel do realizacji. Grałem już ze starszymi. Jest to z pewnością trudniejsze. Rywale dysponują lepszymi ode mnie warunkami fizycznymi, ale myślę, że głową i inteligencją boiskową mogę to nadrobić.

Końcówkę zeszłego sezonu drużyna prowadzona przez trenera Przemysława Papiernika grała w ustawieniu z trójką środkowych obrońców. Jak Janek odnajdywał się w tym ustawieniu? – Dobrze nam szło, kiedy graliśmy w tym ustawieniu. Większa liczba atakujących pozwalała nam na stwarzanie większego zagrożenia pod bramką rywali. Dzięki temu ustawieniu tworzyliśmy więcej sytuacji podbramkowych.

– Moim celem jest to, żeby wspinać się po kolejnych szczeblach, rozwijać się. Przede wszystkim chcę być szczęśliwy dzięki temu co robię oraz realizować swoje marzenia – zakończył.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00