AktualnościRezerwy po pierwszym sparingu

Rezerwy po pierwszym sparingu

Drugi zespół Jagiellonii Białystok ma za sobą pierwszy letni sparing. Podopieczni Wojciecha Kobeszki zremisowali na wyjeździe z II-ligowymi Wigrami Suwałki 2:2. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Michał Samborski i Oscar Mabiala.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy trenera jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę:

– Spotkanie rozegraliśmy w trzech 30-minutowych tercjach.Mieliśmy swoje założenia na ten mecz, które staraliśmy się zrealizować. Pierwszą tercję przegraliśmy 0:2. Najpierw straciliśmy gola po stałym fragmencie gry, a drugą bramkę straciliśmy po błędzie indywidualnym. Wigry przeważały w pierwszej i drugiej tercji, a w ostatniej to my coraz częściej mieliśmy inicjatywę i mecz się wyrównał. Zdobyliśmy bramkę po ładnej, indywidualnej akcji Surzyna, który ograł kilku rywali, a następnie dograł piłkę do Samborskiego, który dopełnił formalności. Złapaliśmy kontakt z przeciwnikiem i w końcówce meczu po dośrodkowaniu Lutostańskiego akcję zamknął jeszcze Mabiala, doprowadzając do remisu.

– Za nami bardzo pożyteczny sparing, młodzież dobrze się spisała. Był to nasz pierwszy mecz kontrolny, możemy doszukać się w nim sporo pozytywów, ale jest też wiele rzeczy do poprawy. Wiemy, nad czym mamy pracować, a przed nami kolejne sparingi, więc będzie ku temu dobra okazja – podsumował szkoleniowiec.

Następny mecz kontrolny drugi zespół Jagi rozegra w najbliższą sobotę, także na wyjeździe. Rywalem białostoczan będzie IV-ligowy ŁKS 1926 Łomża.

Wigry Suwałki – Jagiellonia II Białystok 2:2 (2:0, 0:0, 0:2)
Bramki dla Jagiellonii II: Samborski, Mabiala

Jagiellonia II: Jasionek – Wolanin, zawodnik testowany, Żukowski, Kostal, Bernatowicz, Osipiuk, zawodnik testowany, Wasilewski, zawodnik testowany, Mudrinski.

Grali także: zawodnik testowany, Żarejko, Czerech, Huczko, zawodnik testowany, Głowicki, Żabiuk, Mabiala, Lutostański, Surzyn, Samborski

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00