AktualnościJakub Lewicki z pierwszym profesjonalnym kontraktem

Jakub Lewicki z pierwszym profesjonalnym kontraktem

Niezmiernie miło nam poinformować, że Jakub Lewicki z Akademii Piłkarskiej Jagiellonii podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z naszym klubem.

Lewy defensor, potrafiący grać również na skrzydle, to zawodnik urodzony w 2005 roku, a w minionym sezonie był członkiem zespołu z jagiellońskiego rocznika 2004, rywalizującego w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Jego drużyna w ubiegłym sezonie finiszowała na czwartej pozycji w tabeli gr. A, ale do ostatniej kolejki walczyła o półfinał mistrzostw Polski. Kuba był wyróżniającą się postacią w tej drużynie, a dobrą postawą zapracował na podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu w swojej karierze. Obecnie utalentowany piłkarz przygotowuje się z zespołem juniorów starszych do nowego sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-18.

– Jestem szczęśliwy, że udało mi się podpisać kontrakt z klubem. Mam nadzieję, że z jak najlepszej strony odpłacę się występami. Do Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok dołączyłem trzy lata temu. Zasiliłem wtedy zespół U-15, prowadzony przez trenera Hermesa, który mnie ściągnął. W nadchodzącym sezonie będę występować w zespole rywalizującym w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Fakt, to są zawodnicy ode mnie starsi, ale nie będzie to dla mnie problem. Chłopaków z tej drużyny znałem. Już w zeszłym sezonie występowałem w roczniku 2004, w drużynie trenera Bernatowicza. Teraz będę w drużynie trenera Zalewskiego, u którego byłem już w zeszłym sezonie na kilku treningach. Wierzę, że zaprezentuję się z jak najlepszej strony – powiedział po podpisaniu kontraktu Jakub Lewicki.

Kuba, gratulujemy i życzymy powodzenia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00