AktualnościJuniorzy starsi przygotowują się do nowego sezonu

Juniorzy starsi przygotowują się do nowego sezonu

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok 12 lipca rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-18. Żółto-Czerwoni mają już za sobą pierwszy sparing, w którym pokonali 3:1 Olimpię Zambrów.

O komentarz i podsumowanie pierwszych dni letnich przygotowań poprosiliśmy trenera Jagiellończyków, Krzysztofa Zalewskiego.

– Zajęcia rozpoczęliśmy tydzień temu, 12 lipca. W sobotę rozegraliśmy mecz kontrolny z Olimpią Zambrów, który wygraliśmy 3:1. Gole strzelali Mateusz Kowalski, Sebastian Dąbrowski i Dominik Kobus. W porównaniu do ubiegłego sezonu pracuję z zupełnie nowym zespołem, złożonym z chłopaków z roczników 2004 i 2005. Większość chłopców z rocznika 2004, którzy w poprzednim sezonie grali w drużynie U-18, obecnie trenuje z rezerwami – mówi Zalewski.

– Trenujemy na swoich obiektach, a w najbliższy weekend, w piątek, sobotę i niedzielę weźmiemy udział w silnie obsadzonym turnieju towarzyskim w Zabrzu. Będą tam zespoły Pogoni Szczecin, Legii Warszawa, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze, Gwarka Zabrze i Banika Ostrawa. Będzie zatem dobra okazja, żeby przyjrzeć się naszym zawodnikom. To czas, w którym możemy sprawdzić się na tle mocnych zespołów – dodaje.

– Po turnieju w Zabrzu przystąpimy jeszcze do innych meczów kontrolnych. 31 sierpnia zagramy ze Zniczem Biała Piska, a 7 sierpnia zmierzymy się z Turem Bielsk Podlaski. Do ustalenia pozostaje jeszcze kwestia, gdzie dokładnie rozegramy te spotkania – informuje szkoleniowiec.

Sparing, 17.07.2021.

Jagiellonia Białystok U-18 – Olimpia Zambrów 3:1.
Bramki dla Jagiellonii: Kowalski, Dąbrowski, Kobus.

Jagiellonia: Chomaciuk – Ubermanowicz, Skowronek, Podczarski, Lewicki, Piórkowski, Szczygieł, Wojdakowski, Siemieniuk, Zabielski, zawodnik testowany

Grali także: Konobrocki, zawodnik testowany, Baranowski, Kobus, zawodnik testowany, Chim, Stec, Dąbrowski, Marek, Kowalski, Sękulski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00