AktualnościMaciej Twarowski 2024

Maciej Twarowski 2024

Maciej Twarowski przedłużył umowę z Jagiellonią Białystok. 20-letni napastnik związał się z naszym klubem trzyletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie występował z numerem 30.

Twarowski od najmłodszych lat szkolił się w naszej akademii, w 2018 roku został mistrzem Polski juniorów młodszych w zespole prowadzonym przez trenera Wojciecha Kobeszkę. Dobrą postawą w drużynach młodzieżowych zapracował na debiut w ekstraklasie. W sezonie 2018/2019 Maciek rozegrał cztery oficjalne spotkania w pierwszym zespole, pojawiając się na boisku w roli zmiennika w trzech meczach ligowych i raz w Pucharze Polski.

W sezonie 2019/20 przebywał na wypożyczeniu w pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, po czym wrócił do naszego klubu. Dobra forma zaprezentowana na trzecioligowych boiskach (7 goli) w zespole jagiellońskich rezerw prowadzonym przez trenera Kobeszkę w sezonie 2020/21 pozwoliła Maćkowi wrócić do ekstraklasy pod koniec kampanii. Twarowski rozegrał 13 minut w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze w ramach 29. kolejki.

Twarowski większą część przygotowań, w tym letni obóz w Kępie, stracił ze względu na kontuzję, której nabawił się w końcówce minionego sezonu na boiskach trzeciej ligi. Dobra informacja jest taka, że już wznowił treningi indywidualne i dochodzi do formy. Trzymamy kciuki.

Maciek, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00