AktualnościTwarowski: Wierzę, że najlepsze przede mną

Twarowski: Wierzę, że najlepsze przede mną

Jestem wychowankiem białostockiego klubu, a już jako dziecko chodziłem na spotkania wspólnie z Tatą. Dzisiaj, kilkanaście lat po moim „debiucie” na trybunach sam bronię barw „Jagi” – powiedział Maciej Twarowski, który we wtorek związał się nową umową z Jagiellonią.

Młody napastnik nie krył radości po podpisaniu nowego kontraktu z „Żółto-Czerwonymi”. – Cieszę się, że związałem się z Jagiellonią na kolejne lata. Jestem wychowankiem białostockiego klubu, a już jako dziecko chodziłem na spotkania wspólnie z Tatą. Dzisiaj, kilkanaście lat po moim „debiucie” na trybunach sam bronię barw „Jagi”, mam za sobą występy w Ekstraklasie, a wierzę, że najlepsze jeszcze przede mną. To wszystko napawa mnie dumą – podkreśla 20-latek.

Maciek ma już za sobą kilka występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Z jednej strony każda minuta spędzona na boisku była cennym doświadczeniem. Widzę jednak, że muszę dużo pracować podczas każdego treningu, aby stale podnosić swoje umiejętności i z dnia na dzień stawać się coraz lepszym zawodnikiem. To prawda, że od mojego debiutu w Ekstraklasie minęły dwa lata, ale w tym czasie zmagałem się także z kontuzjami. To był trudny czas, który wiele mnie nauczył. Obecnie nie pozostaje mi nic innego, jak w pełni wrócić do formy i powalczyć o miejsce w składzie Jagiellonii – zaznacza „Twaro”.

Po odejściu Jakova Puljicia przed młodymi napastnikami w Jagiellonii otwiera się szansa, aby zaistnieć w piłkarskiej elicie. – Zapowiada się fajna rywalizacja, zarówno ja, Krzysiek Toporkiewicz oraz Andrzej Trubeha jesteśmy w podobnym wieku. Z pewnością jesteśmy głodni gry, chcemy wykorzystać swoją szansę. Wiele będzie zależało od nas, naszej pracy na treningach. Zrobimy wszystko, aby trener Mamrot miał tylko pozytywny ból głowy – mówi mistrz Polski CLJ U-18 z 2018 roku.

Czego możemy życzyć Maćkowi? – Przede wszystkim zdrowia. Resztę będę w stanie ogarnąć sam – zakończył Maciej Twarowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00