AktualnościMiasto Białystok Partnerem Tytularnym Jagiellonii Białystok

Miasto Białystok Partnerem Tytularnym Jagiellonii Białystok

Niezmiernie miło nam poinformować, że logotyp Miasta Białystok wraca na stroje meczowe Jagiellonii Białystok. Podczas piątkowej (23.07) konferencji prasowej został ogłoszony początek współpracy pomiędzy Żółto-Czerwonymi i Władzami Miasta.

Współpraca pomiędzy Klubem i miejskim magistratem, która odbywa się w przedmiocie „Promocja Miasta Białystok przez zespół uczestniczący w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej mężczyzn” zakłada przekazanie Jagiellonii Białystok kwoty około miliona złotych na sezon 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy. W ramach tej współpracy logotyp Miasta Białystok będzie umieszczony na plecach koszulki meczowej Żółto-Czerwonych, w jej dolnej części, tuż pod numerem zawodnika.

– Ostatni czas to w Jagiellonii czas powrotów. Wrócili trener Ireneusz Mamrot, Michał Pazdan i Dani Quintana, teraz dołączyło do nich Miasto Białystok. To bardzo ważny dla nas partner. Nie ma Jagiellonii bez Miasta, nie ma również Miasta Białegostoku bez Jagiellonii. Naszym celem jest to, żebyście wszyscy Państwo byli dumni z Klubu. Chcemy, żebyście widzieli walkę i determinację na boisku. Cieszymy się, że po dwóch latach jutro na Stadionie Miejskim pojawi się spora grupa kibiców. Liczymy na dużą frekwencję w najbliższych meczach. Cieszymy się, że zaczyna się nowy sezon. Potrzebujemy każdego, a ponadto potrzebujemy wszyscy wiary i determinacji. Mamy wspólny cel, którym jest to, żebyście wszyscy byli dumni z Klubu i żeby na stadionie przy Słonecznej towarzyszyły nam tylko dobre emocje. Dziękuję bardzo za wsparcie panu prezydentowi Tadeuszowi Truskolaskiemu, wszystkim zastępcom i radnym miejskim. Jest ono dla nas bardzo ważne. Liczymy, że pomoże nam to w rozwoju i powrocie Jagiellonii na wyższe miejsca. Mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy będziemy mogli cieszyć się z sukcesów i rozwoju Klubu w wielu, nie tylko sportowych, aspektach – powiedziała Prezes Zarządu Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska.\

– Miasto Białystok wraca na swoje miejsce. Nasza współpraca trwała wiele lat, później był moment przerwy, a teraz do niej wracamy. Wracamy również na koszulki, na miejsce moim zdaniem jeszcze bardziej atrakcyjne niż wcześniej. Można powiedzieć, że istnieje również drugi powód naszego powrotu. Poprzednie lata to pasmo sukcesów Jagiellonii, jak chociażby dwukrotnie zdobyte wicemistrzostwo czy udział w finale Pucharu Polski. Ostatni rok, kiedy nas nie było, był trochę gorszy. Mamy nadzieję, że teraz, kiedy Miasto Białystok wraca, wrócą również sukcesy i ponownie będziemy mogli wspólnie cieszyć się  z osiągnięć piłkarskich Jagiellonii. Umowa, którą podpisujemy, zakłada przekazanie kwoty około miliona złotych na startujący jutro sezon PKO BP Ekstraklasy. Jagiellonia to marka sama w sobie. Nie ma drugiego takiego białostockiego klubu sportowego, który byłby tak znany nie tylko lokalnie, ale też w skali krajowej i międzynarodowej. Współpraca z Jagiellonią to dla Miasta powód do dumy i radości. Całemu zespołowi życzymy powodzenia w grze  – powiedział wiceprezydent Miasta Białegostoku, Rafał Rudnicki.

Przekazanie na ręce wiceprezydenta Rudnickiego koszulki meczowej Jagiellonii Białystok zwieńczyło piątkową konferencję. Pamiątkowy trykot przekazał bramkarz Żółto-Czerwonych, Pavels Steinbors.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00