AktualnościAugustyn: Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy

Augustyn: Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy

– Dobrze mi się dzisiaj grało. Szkoda, że nie byliśmy skuteczniejsi pod bramką rywali. Mieliśmy sporo sytuacji bramkowych, ale tak czasem bywa. Musimy zaakceptować ten mecz takim, jakim jest – powiedział Błażej Augustyn po zremisowanym 1:1 sobotnim (24.07) domowym meczu ligowym z Lechią Gdańsk, którym Jagiellonia Białystok zainaugurowała sezon 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy.

– Mniej więcej wiemy już na co nas stać. Wiemy też, że czas przygotowań nie poszedł na marne. Myślę, że nasza organizacja gry mogła się podobać. Wiedzieliśmy czego chcemy, realizowaliśmy wszystkie założenia. Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy, a wynik to inna rzecz. Oczywiście, że chcielibyśmy wygrywać każdy mecz. Niemniej jeśli nie uda się wygrać trzeba przynajmniej zremisować – mówił obrońca Żółto-Czerwonych.

– Byliśmy dzisiaj dobrze poukładani w defensywie. To zasługa całej drużyny, ponieważ ona cała broni. Napastnicy, którzy zaczynają bronić, dużo pomagają obrońcom. Dzięki temu boisko jest mniej odkryte dla drużyny przeciwnej. Obrońcom nie jest łatwo zagrać piłkę do napastnika czy między linie. To jest duża zasługa całej drużyny, że jesteśmy dobrze zorganizowani w defensywie. Dobrze realizujemy to, nad czym pracowaliśmy na obozie – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00