AktualnościRezerwy lepsze od Łomży w sparingu

Rezerwy lepsze od Łomży w sparingu

Rezerwy Jagiellonii mają za sobą drugi sparing podczas letnich przygotowań do sezonu 2021/22 trzeciej ligi. W sobotę Żółto-Czerwoni pokonali czwartoligowy ŁKS 1926 Łomża 4:1.

O komentarz do rywalizacji poprosiliśmy trenera jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę.

– Dominowaliśmy przez większą część spotkania. Przegrywaliśmy 0:1 po golu straconym z rzutu karnego. Popełniliśmy błąd indywidualny, a potem jeden z naszych zawodników musiał ratować się faulem. Szybko odrobiliśmy straty. W polu karnym faulowany był Samborski, a jedenastkę wykorzystał Głowicki. Przed przerwą ładną, indywidualną akcją popisał się Eryk Matus, który dał nam zasłużone prowadzenie. Mieliśmy jeszcze więcej szans, które mogliśmy wykorzystać.

– W drugiej części także pokazaliśmy kilka naprawdę dobrych akcji. Szczególnie trzeci gol i akcja, którą ostatecznie sfinalizował Lutostański. Cały czas są także rzeczy, które musimy poprawić. Nad tym pracujemy. Nie jest to jeszcze nasza optymalna forma. Rotujemy zawodnikami, ale na pewno idzie to w dobrym kierunku. Pracujemy też nad wzmocnieniami składu i jesteśmy już blisko pozyskania środkowego obrońcy, a także bramkarza i środkowego pomocnika. Liczę na to, że będą to dla nas dobre opcje do wyboru. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja – komentował trener rezerw.

Na bieżący tydzień nasze rezerwy mają zaplanowane dwa sparingi. W środę Żółto-Czerwoni zmierzą się w Grajewie z Warmią, a w sobotę zagrają w Warszawie z Polonią. Przed tygodniem Jagiellonia II zremisowała w meczu kontrolnym z Wigrami Suwałki 2:2.

Sparing, 24.07.2021

Jagiellonia II Białystok – ŁKS 1926 Łomża 4:1(2:1)
Bramki dla Jagiellonii: Głowicki z karnego, Matus, Lutostański – dwie.

Jagiellonia II: Niezgoda – Osipiuk, Żukowski, Bitok, Matus, Mabiala, zawodnik testowany, Orpik, Głowicki, Samborski, Surzyn.

Grali także: zawodnik testowany, Huczko, Czerech, zawodnik testowany, Żabiuk, Bernatowicz, Mościcki, Wasilewski, Wolanin, Kostal, Lutostański, Pawłowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00