Aktualności1. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

1. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami premierowa kolejka PKO BP Ekstraklasy. Pierwszym liderem została Wisła Kraków, po wygranej z Zagłębiem Lubin. W minionej serii gier najczęściej padały remisy.

W meczu otwierającym sezon 2021/22 wracający do elity Bruk_Bet Termalica Nieciecza zremisował ze Stalą Mielec 1:1. Do przerwy goście prowadzili po trafieniu Terpiłowskiego, ale chwilę po wznowieniu gry stan rywalizacji wyrównał Tomasiewicz.

W Poznaniu zaprezentował się inny beniaminek – Radomiak. W starciu Lecha z radomianami nie padła żadna bramka.

Podział punktów miał miejsce również na obiekcie kolejnego beniaminka, Górnika Łęczna. Zespół Kamila Kieresia zremisował z Cracovią 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Śpiączki, w końcówce spotkania stan rywalizacji wyrównał Alvarez.

Jagiellonia Białystok zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1. Goście wyszli na prowadzenie po golu Zwolińskiego, jednak kilka minut później do wyrównania doprowadził Jesus Imaz.

Legia Warszawa pokonała Wisłę Płock 1:0. Jedynego gola po przepięknym uderzeniu strzelił sprowadzony przed sezonem do drużyny mistrzów Polski Ernest Muci.
Aż pięć goli obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach, gdzie Piast podejmował Raków. Zespół Waldemara Fornalika dwukrotnie obejmował prowadzenie po golach Chrapka i Sokołowskiego. Dodatkowo w 70. Minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, który egzekwował Patryk Lipski. Wicemistrzowie Polski i zdobywcy krajowego pucharu triumfowali dzięki bramkom Wdowiaka, Długosza i Lopeza.

Sporo emocji było także we Wrocławiu, gdzie Śląsk zremisował z Wartą Poznań 2:2. Gole dla gospodarzy strzelili Exposito i Pich, natomiast do siatki wrocławian trafiali Grzesik i Czyżycki.

Pogoń Szczecin pokonała Górnika Zabrze 2:0, dzięki bramkom Kucharczyka oraz Kozłowskiego.

Kolejka zakończyła się na stadionie Wisły, gdzie miejscowi pokonali Zagłębie Lubin 3:0 dzięki bramkom Yeboah’a, Klimenta i Młyńskiego. Na początku spotkania przy wyniku 0:0 Filip Starzyński nie wykorzystał rzutu karnego.